Tunçmatik vs Philips Akım Korumalı Priz Tercihi

Bandow

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, iki markadan birinin akım korumalı prizini almayı planlıyorum. Tunçmatik 1050 Joules 6'lı Priz Hepsiburada'da 66,6TL. Aynı markanın, aynı Joule değerine sahip 5'li priz olanı ise aynı firmada 58,72TL olarak gözüküyor. Öte yandan yine aynı firmada Philips 3600 Joules 8'li Priz 124,51TL. 5'li priz, olmadı 6'lı priz işimi görecektir fakat Philips'in prizi, aradaki bu fiyat farkına değer bir ürün müdür? Ayrıca Tunçmatik'in 5'li prizi ile 6'lı olanı arasındaki fiyat farkı düşünüldüğünde, 6'lı olanı almaya değer midir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bu ürünlerin bir faydasını görmedim. Bu ürünler yerine bütçenizi biraz arttırıp aşağıdaki ürünü alınız.

Emerson Liebert itON 600 VA Line Interactive UPS Fiyatı
Teşekkürler, ancak UPS alma gibi bir düşüncem yok. Ayrıca akım korumalı prizler hakkında söylediğinizi ilk defa sizden duyuyorum. Arkadaşımın PC'si yükte çalıştığı zaman PSU'dan ''coil whining'' olayına benzer bir ses gelmekteydi. Dedik ki, acaba fazla akım mı geçiyordu kablodan? Akım korumalı priz almıştık ve sorun çözülmüştü. Yani demek istediğim, işe yaradığı durumlar da var.

@Ulunay Yukarıdaki yorumumda bahsettiğim durum bende de olmaya başladı son zamanlarda. Ben de düşündüm ki, probleme aynı çözümle yaklaşabilirim. Sizce benim durumum için bir fonksiyonu yok mudur bu prizlerin?

Tunçmatik alın geçin, Philips'ın ürünü telefon hattı ve koaksiyel kablo içinde akım koruma sağlıyor, bu yüzden fiyat yüksek. Büyük ihtimal kullanmazsınız diye düşünüyorum. Bu arada bende TP-Link menzil genişletici var modelini tam hatırlamıyorum ama akım korumalı prizlerle çalışmıyor, böyle durumlar çok seyrek olsada yaşanıyor. Sizin ihtiyacınızı affınıza sığınarak tam anlamadım, yüksek, düşük, dalgalı voltaj vb. için mi almak istiyorsunuz ?

Tunçmatik alın geçin, Philips'ın ürünü telefon hattı ve koaksiyel kablo içinde akım koruma sağlıyor, bu yüzden fiyat yüksek. Büyük ihtimal kullanmazsınız diye düşünüyorum. Bu arada bende TP-Link menzil genişletici var modelini tam hatırlamıyorum ama akım korumalı prizlerle çalışmıyor, böyle durumlar çok seyrek olsada yaşanıyor. Sizin ihtiyacınızı affınıza sığınarak tam anlamadım, yüksek, düşük, dalgalı voltaj vb. için mi almak istiyorsunuz ?
Dalgalı voltaj ile karşı karşıya olduğumu zannetmiyorum. Çünkü o dediğim vızıltı yüke bindiği andan ''idle'' durumuna gelene kadar aralıksız devam ediyor. Sanırım yüksek voltaj problemi var. Dediğiniz gibi Tunçmatik alıp bir denemek istiyorum. Eğer problemim devam ederse ve bu vızıltı PSU'ya zarar veriyorsa garantiye veririm. (Kasaya çok yaklaştıkça duyuluyor, normal kullanırken sesi duymuyorum.)

@Ulunay Dediğim Tunçmatik'in 6'lı 1050 Joule değerine sahip prizini aldım. Akşam eve geçtiğimde deneyip herhangi bir fark yaratıp yaratmadığını bildireceğim.
@Ulunay Prizi kullanmaya başladım. Size bahsettiğim seste az bir oranda da olsa azalma var. Dediğiniz gibi sanırım sorun PSU'da. İşin ilginç tarafı RM750x kullanıyorum yani Corsair'in kronik sorunu vs. olan serisi de değil. Ayrıca 2 senedir de kullanmaktayım bu PSU'yu. Önceki yorumumda da belirttiğim gibi kasanın arkasına yaklaşınca bu sesi duyuyorum. Herhangi bir PC bileşeninde hasara sebep olmayacaksa böyle kullanmaya razıyım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı