Turbo Boost olan işlemciye overclock yapılabilir mi?

lolplay12123

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar X3440 işlemcim var. Overclock yapmak istiyorum fakat işlemciyi aldıgım yer 2.93 GHz'e Turbo ile cıkıyor dedi. Ben buna overclock yapmak istiyorum 3.50 GHz'e kadar falan. Adam anakartını yakabilirsin diyor. Sizce overclock yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart iyi ama işlemci soğutucu lazım. Ayrıyeten anakarta küçük MOSFET soğutuculardan yapıştırabilirsiniz.

Teşekkürler hocam tavsiyeler için kule tipi sogutucu takacağım ve dediginiz mostef sogutuculardan yapıştıracağım onlar olmadan 3.20 GHz'e cıkarttım ama 70 dereceleri gordu 4 GHz yapabilirim fakat dedikleriniz gerekli.

Hocam sistemi bir şekilde çalıştırabildim fakat Turbo özelligi acık işlemci bir 2 GHz oluyor bir 3 GHz'e çıkıyor ben bunu 3.50 GHz yapmak istiyorum kule tipi sogutucumda var sizce mümkün mü?

Ben başka anakartla X3470 kullandım. 3.9 4GHz de stabildi. Kule tipi kaç borulu? En az 4 bakır borulu bir soğutucu lazım. YouTube üzerinden aşağıdaki videoya denk geldim sendeki anakartla aynı sanırım. Sana kalmış ama ben o anakartı fazla zorlamazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@AceTeq 1.34v veriyordum. O voltaj işlemciden işlemciye değişiyor silikon kalitesi diye bir tabir var başka işlemciler daha az voltajla da stabil olabilir. Cinebench R15, 20, 23, Prime95 kullanıyordum. Test sırasında mavi ekran verirse veya program çökerse stabil değildir voltaj artırmak gerekiyor.

H55 serisi bir anakarta overclock için çok kötü bir kart demek iyiymiş. Rica ediyorum bilmediginiz konulara mesaj yazmak için mesaj yazmayın.
Al kardeşim sana basit bir overclock. Asıl sen bilmediğin donanımlar hakkında yorum yapma lütfen.

Dosya Ekleri

• NOCTUA POWER.jpg
    NOCTUA POWER.jpg
    361,2 KB · Görüntüleme: 19
@AceTeq 1.34v veriyordum. O voltaj işlemciden işlemciye değişiyor silikon kalitesi diye bir tabir var başka işlemciler daha az voltajla da stabil olabilir. Cinebench R15, 20, 23, Prime95 kullanıyordum. Test sırasında mavi ekran verirse veya program çökerse stabil değildir voltaj artırmak gerekiyor.
Isı değerleri nasıldı?

Geri
Yukarı