Turbox RX550 için PSU önerisi

Ürünler elimde vardı zaten sadece ekran kartını aldım. Fakat PSU eksiğim vardı o yüzden sizlerden bilgi almak istedim. Sadece Metin2 ve PUBG oynuyorum.

RX 550'nin TDP'si nedir?
i3-3240'ın TDP'si nedir?

İkisi maksimum yükte 100w çeker. Hadi 2 adet RAM, led fanlar falan da olsun, 150w'yi bulmaz tüketim.
300w PSU'nun 12v çıkışı en az 240-250w'dir.
Ha, elindeki PSU sağlıklı değildir falan, o zaman alınabilir. Ama sayısal değerlere göre gerek yok.

RX 550'nin TDP'si nedir?
i3-3240'ın TDP'si nedir?

İkisi maksimum yükte 100W çeker. Hadi 2 adet RAM, LED fanlar falan da olsun, 150W'yi bulmaz tüketim.
300W PSU'nun 12v çıkışı en az 240-250W'dir.
Ha, elindeki PSU sağlıklı değildir falan, o zaman alınabilir. Ama sayısal değerlere göre gerek yok.

Hocam, yenisini alırım sorun değil, herkes C4 falan al bu sistem yerine yazmış. Bu sistemdeki parçalar elimde zaten vardı. Bir ekran kartını yeni aldım. Oynadığım oyunlar da belli PUBG Mobile ve Metin2 bir de youtoube de vakit geçiriyorum.

İyi günler, sistemimin özellikleri şöyledir;
Turbox H61C anakart.
Turbox RX550 ekran kartı.
i3 3240 işlemci.
8 GB 1333 MHz RAM.
Şu anki PSU: Switching Power Supply 300W.

Aldığım site, minimum güç kaynağı 450 Watt diye bilgilendirdi. Uygun bütçeli PSU önerebilir misiniz? Ve şu anlık elimdeki PSU ile sistemimi çalıştırırsam sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Yine bir Turbox vakası. Geçmiş olsun güzel kardeşim sistem toplamadan önce bize bir danışsanydın keşke. Sistem 2 seneye patlak vermeye başlar. Senin adına gerçekten çok üzüldüm. Yine kazanan Turbox olmuş.
Hocam, elimde olan ürünleri kullanmak istedim ve sonradan aklıma geldi bu platform. Anakart için dediyseniz aldığımdan inanın ben de pişmanım.
Anakart ? Keşke tek sorun anakartın olsa... 😔😔😔

Daha önce 500W olanını kullandım. Güzel bir PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı