Turbox sisteme ASUS EX-B150M alınır mı?

Kadircginiz

Centipat
Daha fazla  
Ben bundan 2 yıl önce Turbox marka bir bilgisayar aldım. Performansı tahmin edersiniz ben bu bilgisayarı yükseltmek istiyorum. Anakartı değişdirip ekran kartı almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm anakart bu Asus EX-B150M-V5/C/SI DDR4 2133MHz S+V+GL 1151 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ve almayı düşündüğüm ekran kartı bu SAPPHIRE Rx 550 2gb Pulse 11268-21-20g Gddr5 64bit Hdmı Dvı Displayport Pcıe 16x V3.0 Ekran Kartı | Trendyol benim korktuğum bir şey var. İslemcim i5 1.nesil darboğaz olur mu? Cevap verirseniz sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
1151 pin bir anakarta i5 1.nesil işlemci takamazsınız, onlar 1156 pindir. Anakart değiştiriyorsanız, işlemciyi de değiştirmeniz gerekir. O anakarta 9.nesil Intel takabilirsiniz. Ekran kartı olarak bütçenizi bilmiyorum ama, 64 bit 2 GB bir RX550 verimli olmayacaktır.

1151 pin bir anakarta i5 1.nesil işlemci takamazsınız, onlar 1156 pindir. Anakart değiştiriyorsanız, işlemciyi de değiştirmeniz gerekir. O anakarta 9.nesil Intel takabilirsiniz. Ekran kartı olarak bütçenizi bilmiyorum ama, 64 Bit 2 GB bir RX550 verimli olmayacaktır.

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim iyi ki yanit verdin çünkü alıyordum ve maalesef işlemciyi degistirecek bütçem yok ve bu yüzden de pcyi yükseltemiyorim

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim iyi ki yanit verdin çünkü alıyordum ve maalesef işlemciyi degistirecek bütçem yok ve bu yüzden de pcyi yükseltemiyorim
Rica ederim. TurboX forumda kesinlikle kötü olduğu tartışmaya açık olmayan bir markadır. Uzak durmanızı önemle öneriyorum. En kısa zamanda elden çıkarmanız öncelikle tavsiyem. İkinci olarak da elden çıkaramazsanız işlemcinizi Xeon X3440-X3450 veya X3470 ile değiştirin. Birçok yerde bu işlemcileri uygun fiyata bulabilirsiniz. i5'ten daha iyi performans verecektir. Ama öncelikli tavsiyem elden çıkarmanızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı