Turkcell faturasız hat devri nasıl yapılır?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. 4 yıldan uzun süredir Turkcell mobil hat kullanıyorum. İlk başlarda faturalıydım fakat 2019'un başında faturasıza geçtim ve yoluma faturasız olarak devam ediyorum. Fakat şu anda hat annemin üzerine kayıtlı çünkü hattı açtığım sıralarda yaşım 13 idi ve hat açmak için 18 yaş gereksinimi mevcut.

Bu yılın ekim ayında yaşım 18 olacak ve artık kendi adıma hat alabileceğim. Bu yüzden de bu yılın sonlarında kendi adıma bir hattımın olmasını istiyorum. Mevcut numaramı bırakmak istemiyorum. Bunun için hat devri yapılması gerekiyormuş ve bu işlem ücretliymiş.

Turkcell'de faturasız hat devri nasıl yapılır ve ücreti nedir?

Bayiye hattın şu anki sahibi ve siz gidiyorsunuz. Hattın şu an ki sahibi yalnızca kimlik veriyor. Siz ise hem kimlik veriyosunuz hem de abonelik sözleşmesi imzalıyorsunuz. Her bayi farkli fiyat söylese de ben en son 1 ay önce sorduğumda 120TL gibi bir fiyat almıştım.

Hat devri yapılması yerine kendinize yeni bir hat alabilirsiniz. BİMcell öneririm yeni hat ve kullanılmamış numara verir fiyatı 105 ₺.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat devri yapılması yerine kendinize yeni bir hat alabilirsiniz. BİMcell öneririm yeni hat ve kullanılmamış numara verir ve fiyatı 105₺.
Kendime yeni hat almak kesinlikle istemiyorum çünkü tamamen aynı telefon numarası ile yoluma devam etmek istiyorum. Numara değiştirmek maalesef kolay değil. Tek tek 2 adımlı doğrulama kullandığım bütün hesapları yeni numaraya geçirmem lazım ve bu çok zor bir işlem. O yüzden mevcut numaramı kendi adıma almak istiyorum.

Kendime yeni hat almak kesinlikle istemiyorum çünkü tamamen aynı telefon numarası ile yoluma devam etmek istiyorum. Numara değiştirmek maalesef kolay değil. Tek tek 2 adımlı doğrulama kullandığım bütün hesapları yeni numaraya geçirmem lazım ve bu çok zor bir işlem. O yüzden mevcut numaramı kendi adıma almak istiyorum.
Hat devri ile çözülecektir derdiniz.

Geri
Yukarı