Turkcell kullanılmış numara satıyor

Vaazs

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Döviz
Kıbrıs'ta kazık fiyata Turkcell hat sattılar aşk mesajları geliyordu, arayan soran, whatshapptan yazan Hintliler, Pakistanlılar bilmem sapık, doktor, fırıncı her tarikat vardı. Türkiye Turkcell hattımı değiştirdim beni Whatshapp grubuna eklediler bu arkadaşın hattıydı falan dediler, oradan da rahatsızlık veriliyor. Aradım yeni numaraya geçerseniz yine mesaj gelme ihtimali var dedi bana resmen. 37 lira bilmem kaç kuruş numara değiştirme ücreti var. Kapatayım dedim yine 115TL faturadan ayrı taahhüt cezası çıkardılar. Fahiş fiyatlar, fahiş cezalar, yardımcı olmayan berbat bir operatör. Türk Telekom gömdüm ama Türk Telekom mobilde bunlardan kat kat iyi.

Kıbrıs'ta kazık fiyata Turkcell hat sattılar aşk mesajları geliyordu, arayan soran, whatshapptan yazan Hintliler, Pakistanlılar bilmem sapık, doktor, fırıncı her tarikat vardı. Türkiye Turkcell hattımı değiştirdim beni Whatshapp grubuna eklediler bu arkadaşın hattıydı falan dediler, oradan da rahatsızlık veriliyor. Aradım yeni numaraya geçerseniz yine mesaj gelme ihtimali var dedi bana resmen. 37 lira bilmem kaç kuruş numara değiştirme ücreti var. Kapatayım dedim yine 115TL faturadan ayrı taahhüt cezası çıkardılar. Fahiş fiyatlar, fahiş cezalar, yardımcı olmayan berbat bir operatör. Türk Telekom gömdüm ama Türk Telekom mobilde bunlardan kat kat iyi.
Bildiğim kadarıyla kullanılmış numaraların satışı belli bir süre sonra serbest (ki zaten öyle olmasa numara kalmazdı ülkede 😀). O yüzden eğer rahatsız oluyorsanız numara değişikliği yapabilirsiniz faturalısınız galiba o nedenle son 4 hande değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum ama müşteri hizmetleri ile görüşürseniz ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Kullanılmış numara satmaları normal, her servis sağlayıcısına verilmiş bir adet var. Kapatılan numara havuzundan sana random veriliyor.
Turkcell sözde 1 senelik numara veriyor böyle bir şey yok. Açınca mesaj yağıyor.
Bildiğim kadarıyla kullanılmış numaraların satışı belli bir süre sonra serbest (ki zaten öyle olmasa numara kalmazdı ülkede 😀). O yüzden eğer rahatsız oluyorsanız numara değişikliği yapabilirsiniz faturalısınız galiba o nedenle son 4 hande değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum ama müşteri hizmetleri ile görüşürseniz ayrıntılı bilgi vereceklerdir.
Ben ne yazmışım sen ne boş cevap vermişsin, dediklerini biliyorum ve zaten müşteri hizmetleri ile görüştüğüm konuda açık.

Kullanılmış numara satmak yasal bir şey hocam. Bende Vodafone'dan yeni hat aldım kullanılmış çıktı. Ya numaranızı değiştirirsiniz ya da hattı kapatıp yeni kullanılmamış hat alırsınız çözüm olarak.

Türk Telekom'a gelirsek, cidden boşa yormaya gerek yok, Turkcell Mobil'de Türk Telekom'u dörde katlar.

Ben ne yazmışım sen ne boş cevap vermişsin, dediklerini biliyorum ve zaten müşteri hizmetleri ile görüştüğüm konuda açık.
Biz sizin konunuzun boş olmasına takılmıyoruz ama verdiğimiz cevaba boş diyorsun. Burası forum insanlar burada görüşlerini ve bilgilerini paylaşıyorlar 2 aydır katılmışsınız bence yol yakınken bir şeyler öğrenin. Konunuzda kullanılmış numara satıldı diyorsunuz buna "konu açacak neyi önemli gördünüz" deseydik ne cevap verecektiniz acaba?
@Vaazs nickli arkadaş bana yazdığın cevap kaldırılmış ama e postamda okuma şansı buldum. Evet 8 yıldır sosyaldeyim ve yine evet 572 mesajım var çünkü sosyali çok sıklıkla kullanmıyorum arada girip çıkıyorum ama bununla ilgili hiç bir zaman "ben 8 yıldır buradayım" şeklinde bir kıdemcilik yapmadım. Mümkün oldukça insanlara yardımcı olduk. "Olduk" diyorum çünkü sadece ben yardımcı olmadım bir sürü kişi ile yardımcı olduk ben bilmediğim ya da yanlış bildiğim şeyleri öğrendim ve doğru bildiklerimi öğrettim. Burada tartıştığımız konu kısır ve bir yere varmayacak bir konu o nedenle seninle vakit öldüremem.

Kimin konusuna cevap verip vermeyeceğimi de sana sormam konu açıyorsan gelecek yanıtlara da tahammülün olacak.
Eski olup olmaman hiç umurumda benim için her üyenin konusu aynıdır eşittir sorununu yazmışsın ve bunun normal olduğuna dair cevaplarını almışsın.

Son düzenleme:
Kötü niyetli kişiler yüzünden yeni numara almayın çünkü etrafta ne kadar cins var her ay numara değiştiren tipler yüzünden bu durumla karşılaşmanız çok normal, anca yapacağınız şu olur, herhangi bir bayiye gidersiniz yıllardır kullanılmayan numara alırsınız böylelikle o sorun olmuyor ama tutupta müşteri hizmetlerinden size sunulan numara alırsanız kesin saçma bir olayın içine giriyorsunuz çünkü 3 kullandığım numarayı değiştirdim ilk değiştirdiğimde bankadan aradılar adını bilmediğim bir adam kredi çekmiş banka beni arıyor ödeme yapmanız lazım siz onu tanıyorsanız nerede olduğunu bize söyleyin diye saçmaladılar, hatta iki gün sonra hukuk bürosundan o isimle tekrar aradılar sinirlendim numarayı değiştirdim. Superbox aldım Kayseri'de muhtarlık yapan adamın numarası çıktı, modemin mesaj kısmına baktım cuma mesajları, ikametgah için atılan mesajlar geçilmiyordu, arama yaptıkları içinde Superbox'un sinyaline engel olup bağlantı sorunuda yaşıyordum. Geçen sene numaramı değiştirdim 3. ve son oldu, bu kez numarayı değiştirdim 1 hafta sonra varlık şirketi aradı adım ile ilgisiz olan birisi, ben o kişi olmadığımı söyledim inanmadılar, 2 ay boyunca tekrar her gün arayıp rahatsız etmeye devam ettiler ve her seferinde farklı numaradan aradılar, bende en sonunda sinirden aklıma gelen tüm küfürü ettim çünkü artık laftan anlamıyorlardı, ardından Cimer'e verdim tüm numaralarını aradıkları zaman ile birlikte 6 aydır aramıyorlar böylelikle. Bundan dolayı aldığınız numara eski numara olsun yoksa kesin bir suç işleyen kişi'nin numarası direkt size denk gelebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı