Turkcell Mobil Internet'te H ve H+

• Konuyu başlatan Heyie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 15B
H

Heyie

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Benim Turkcell T50 ile gelen 2 ay üst üste Turbo 2GB paketim var. Bu 2. ay ve internet hızı başından beri gerçekten kötü. Artık 3G açık mıdır bilemiyorum çünkü hiç 3G yazmıyor. H+ işareti var. Bazen de sadece H oluyor. Internet paketim 43 Mbit (3G) desteklemesine rağmen caddede açık ortamda en çok 16 Mbit gördüm. (İstanbul/ Bayrampaşa) 3G işaretinin olmamasından kaynaklanıyor sanırım ama bu sorunun çözümünü siz değerli Technopat ailesi iyi bilir diye düşünüyorum :) Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20140913_184705.jpg
    IMG_20140913_184705.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 729
Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler Bende T50 kullanıyorum Ordaki H simgesi yeni çıkan bütün telefonlarda artık var 3G den daha hızlıdır. H simgesi varsa eğer göreceğin maksimum hız 14 Megabit/s dir zaten 3G bir telefonla bu hızı kolay kolay yakalayamazsın... H+ simgesi ise H nin gelişmiş bir versiyonur H simgesi maksimum 14 M/s yaptığı için 14M/s yi geçerse internet hızınız H+ simgesi çıkar yani yüksek hızlı bir internetiniz olduğunu bildirir H+ simgesi varken minimum 14M/s maximum 42M/s internet hızına ulaşabilirsiniz..................................!

Yani Uzun Lafın Kısası H simgesi 3G den daha hızlıdır H+ ise H den daha hızlıdır....

Merhaba arkadaşlar,
Benim Turkcell T50 ile gelen 2 ay üst üste Turbo 2GB paketim var. Bu 2. ay ve internet hızı başından beri gerçekten kötü. Artık 3G açık mıdır bilemiyorum çünkü hiç 3G yazmıyor. H+ işareti var. Bazen de sadece H oluyor. Internet paketim 43 Mbit (3G) desteklemesine rağmen caddede açık ortamda en çok 16 Mbit gördüm. (İstanbul/ Bayrampaşa) 3G işaretinin olmamasından kaynaklanıyor sanırım ama bu sorunun çözümünü siz değerli Technopat ailesi iyi bilir diye düşünüyorum :) Teşekkürler.
H ve H+ 3G'nin daha üst versiyonlarıdır. H açılımı ise HSDPA'dır. Yani HSDPA modundayken 3G'den daha hızlı bağlanırsınız.

Sayfalar çok geç açılıyor, PC'de 10 Mbit ile anında açılan sayfaların burada 5-10 saniyede açılması beni deli ediyor. Bu neyden kaynaklanabilir?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı