Turkcell SuperBox Mobil Bağlantı Seçeneği Nedir?

hiyayikci

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Huawei B618s-22d Turkcell SuperBox kullanıyorum. Modemin ayarlarına girdiğimde çevirmeli sekmesinde mobil bağlantı seçeneği var. Bu nedir bilen var mı? Açsak bi faydası olur mu?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayar telefonlarda da var. Bildiğim kadarıyla kapalı olursa internet kullanılmadığı zaman internet bağlantısını kesip veriden tasarruf ediyor. Ayar açık olursa internet bağlantısı kesilmiyor ama veri kullanımı artabilir. Sınırsız paket ise açık olması bir sorun çıkartmaz herhalde.

Bu ayar telefonlarda da var. Bildiğim kadarıyla kapalı olursa internet kullanılmadığı zaman internet bağlantısını kesip veriden tasarruf ediyor. Ayar açık olursa internet bağlantısı kesilmiyor ama veri kullanımı artabilir. Sınırsız paket ise açık olması bir sorun çıkartmaz herhalde.
Evet, sınırsız 4.5G paketini kullanıyorum. Fatura da artış olmaz mı ki?

Ben 1 senedir açık şekilde kullanıyorum. Kapalıyken de bir sıkıntı yoktu.
Biraz araştırdım şöyle söyleniyor "Veri dolaşımı, eğer sizin operatörünüzün çekmediği bir yerdeyseniz başka bir operatöre bağlanmanızı sağlıyor." ve bunun türkiyede aktif olmadığı söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı