Çözüldü Turkcell Superbox'a 4 kişi bağlanırsa ping durumu ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ognisher1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben yakın zamanda Superbox almak istiyorum. Evde 4 kişi kullanacak ve 130 TL'lik paketi almak istiyoruz. 4 kişi aynı anda bağlanırsa ping durumu ne olur? Oyun oynarken video izlemek gibi. Kullanıcılar yardım ederse sevinirim. Bu arada ev biraz dağ başında, altyapısı var ama 1 Mbps zor görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping için önemli olan fiber hızı değil fiber altyapı olmasıdır. 4.5G standartlarında ping değeri alırsınız.
Bulunduğu konuma görede değişir o benim demek istediğim mesela lolün serverları istabulda var ben mersinde giriyorum 30-40 ping alıyorum o istanbulda girer 5-10 ping alır yani çok bir şey fark etmiyor çok fazla ms olmaz oyunlarda ben kendimde kullandım gayet hızlıydı 4 kişi pubg oynuyorduk rahat bir şekilde

Dostum bende var superbox. 130 TL'lik 10 Mbps paketini kullanmaktayım. Açıkçası bulunduğum yerde sinyal biraz kötü arada yavaşlayabiliyor. Ping durumu Wi-Fi ile oynarken sıkıntılı uzaktan. Ama erhernet ile bağlıysan gayet iyi ping değerleri. Ben telefondan 1080 p canlı yayın izlerken aynı anda başka biri YouTube daydı ve o an CS:GO oynuyordum. Pingim 85-95 civarıydı. Ancak dediğim gibi ethernet ile. Yoksa çekim gücü kötü modemin. Uzaktan çekmiyor pek. Öncelikle Turkcell'i ara bulunduğun yere bir test cihazıyla ekipten birisi gelip ölçüm yapacak. Uygunsa eğer sözleşme imzalıyorsun ve bağlanıyor bu kadar.
Bizimde öğrenci evinde modem benim PC'nin yanında durur. Ev fazla büyük değil zaten. Ethernetle bağlarım.
Biz arkadaşlarla kullanıyorduk yurtta 4 kişi gayet iyiydi ping falan olmuyordu anca 2 kişi video izleyince oluyordu altyapıya bakmıyor superbox benim bildiğim ama dağ başındaysa çekmesi problem olabilir yerine göre değişir bizde aynı fiyatı ödüyorduk
Bizim ev manisa'da şehirden uzak kampüse yakın bir yer. Kampüste 500 MB download 450 MB upload var. Orada öyleyse bizim evde de hızlı çekebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
bizimde öğrenci evi de modem benim pc nin yanında durur ev fazla büyük değil zaten ethernetle bağlarım

bizim ev manisada şehirden uzak kampüse yakın bi yer kampüste 500mb download 450mb upload var orda öyleyse bizim evde de hızlı çekebilir mi ?
Dostum dediğim gibi arayıp söyle test için gelsinler. Direkt alırsan üzülebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı