Turkcell Superonline fiber internet router önerisi

Rubik's Cube

Hectopat
Turkcell Superonline fiber internet ve evde Turkcell TV+ kullanıcısıyım. Turkcell Superonline tarafından verilen HG255s routerından memnun değilim ve değiştirmek istemekteyim. Belki bildiğiniz gibi Superonline müşteri temsilcisi fiber kullanıcı adı ve şifrenizi hiçbir şekilde söylememektedir ancak Superonline HG255s WAN/fiber şifresi öğrenme - Technopat.Net konusundaki rehberi takip ederek fiber kullanıcı adı ve şifremi başarıyla öğrendim, bu nedenle sayın @Slyvio Borin kullanıcısına teşekkürlerimi sunmak isterim.

Konuyla ilgili aşağıdaki sorularıma yanıt vermek bulmak için bu konuyu açmış bulunmaktayım:

1. Bana Turkcell Superonline fiber internet ile sorunsuz ve uyumlu şekilde kullanılabilecek bir router önerebilir misiniz? Ayrıca önerdiğiniz routerın iyi yönlerini ve neden önerdiğinizi belirtir misiniz? Tercihen fiyatı en fazla 1.000 TL olmalıdır, ayrıca routerın onu kontrol etmek için kullanılabilecek bir mobil uygulaması olması halinde bu da bir artı puan olacaktır. Download hızım 200 Mbps'dir ancak son zamanlarda hız testlerinde 300 Mbps'ye yakın alabilmekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Turkcell TV’yi ancak kendi modemiyle kullanabiliyorsunuz.
Turkcell TV+ hizmeti sadece Superonline'ın HG255s routerı ile mi çalışmaktadır? Bunu örneğin yeni routerın IPTV ayarlarını düzenleyerek aşmak mümkün değil midir? Eğer mümkün değilse ethernet çoğaltıcı bir ürünle GPON terminalinden çıkan WAN kablosunu ikiye çıkartıp, Turkcell TV+ için HG255s routerını Wi-Fi özelliğini kapatıp kullanmak ancak internete bağlanmak için yeni routerı kullanmak mümkün müdür? Turkcell Superonline birden fazla router kullanılmasına izin verir mi?

Turkcell TV+ hizmeti sadece Superonline'ın HG255s routerı ile mi çalışmaktadır? Bunu örneğin yeni routerın IPTV ayarlarını düzenleyerek aşmak mümkün değil midir? Eğer mümkün değilse ethernet çoğaltıcı bir ürünle GPON terminalinden çıkan WAN kablosunu ikiye çıkartıp, Turkcell TV+ için HG255s routerını Wi-Fi özelliğini kapatıp kullanmak ancak internete bağlanmak için yeni routerı kullanmak mümkün müdür? Turkcell Superonline birden fazla router kullanılmasına izin verir mi?
Türkcell Süperonline bilmiyorum lakin Türktelekom tivibuyu sadece kendi modemiyle kullanılmasına müsade ediyor.Bu politika türkcell'de bile geçerlidir diye düşünüyorum.Sormanız gerekebilir.Kendi router'ınızı kullanabilirsiniz onların verdiği modemden kablo uzatarak problem yaşamazsınız.

Belki bildiğiniz gibi Superonline müşteri temsilcisi fiber kullanıcı adı ve şifrenizi hiçbir şekilde söylememektedir ancak Superonline HG255s WAN/fiber şifresi öğrenme - Technopat.Net konusundaki rehberi takip ederek fiber kullanıcı adı ve şifremi başarıyla öğrendim, bu nedenle sayın @Slyvio Borin kullanıcısına teşekkürlerimi sunmak isterim.
İşinize yarar bir şey paylaşabildiysem ne mutlu bana. Ayrıca paylaştığım konu altında TV+ kullanıp modem arayan birkaç kişi daha vardı. Belki konu altında da birkaç öneri bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı