Çözüldü Turkcell Superonline internetten engelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Herixa

Hectopat
Merhaba, Turkcell Superonline kullanıyorum. Kardeşim oyundayken internete çok fazla giriyor, tatlı dille uyarmama rağmen çıkmıyor. Bende sinirlendim modemden engellemek istiyorum. Modemi yönettiğimiz siteye girdim ancak daha sonra ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk önce hedef cihazın MAC adresini bulun. Resmini attığınız yerde bir cihaza tıklayınca yukarıda çıkıyor.

Sonra İnternet > Güvenlik > Filtre Kriterleri yolunu izleyin.

Filtre Değişimi kısmından MAC filtresini açın ve "Kara Liste" seçeneğini seçip uygulayın.

Daha sonra MAC Filtresi kategorisine girin.

MAC adresi kısmına hedef adresi girin, isme de herhangi bir şey koyabilirsiniz.

"Uygula" butonuna tıklayın.
Merhaba, Turkcell Superonline kullanıyorum. Kardeşim oyundayken internete çok fazla giriyor, tatlı dille uyarmama rağmen çıkmıyor. Bende sinirlendim modemden engellemek istiyorum. Modemi yönettiğimiz siteye girdim ancak daha sonra ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1022024
Qos diye bir bölüm arıyorsunuz. Qos'u bulun. Modeminizde olmama ihtimali de var.

Aynı modem paneli ve interneti bende var. Hocam orada ebeveyn kontrolü var oradan bir ayar olması lazım oradan doğru cihazı seçiyorsunuz istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

İlk önce hedef cihazın MAC adresini bulun. Resmini attığınız yerde bir cihaza tıklayınca yukarıda çıkıyor.

Filtre Değişimi kısmından MAC filtresini açın ve "Kara Liste" seçeneğini seçip uygulayın.

Çözüm

Eki Görüntüle 1022024
Öncelikle engellemeye çalışma bence. Senin hakkın olduğu kadar onun da kullanma hakkı var. Belki sana saçma gelebilir ama böyle şeyler kardeşlerin arasını açabilen türden davranışlar olabiliyor. Kablo ile bağlanmıyorsan şu an, bağlanınca sorun çözülebilir.

Yanlışıkla bir ayar yaptım, internet çalışmıyor artık. Sanırım modemi yaktım.

Teşekkür ederim, hallettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı