Turkcell Superonline ödeme rezilliği

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Dijital Operatör uygulamasından faturamı ödemek istediğimde "şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" hatası aldım, ödeme yapamadım ve hemen akabinde kartımdan fatura tutarında (362 TL) çekim yapıldı. Kendilerine bu durumu ilettiğimde ise, kart hareketlerimden aldığım dekontta müşteri numarası bulunmadığı için bir işlem yapamayacaklarını söylediler. Bu duruma sebep olan şey de ödemeyi direkt kartımın fatura ödeme kanalından değil de Dijital Operatör uygulamasından yapmış olmammış. Bankamla durumu görüştüğümde ödememin bir fatura ödemesi olarak değil de harcama olarak yansıdığını söylediler ve doğal olarak bana harcama itirazı yapma yolu açılmış oldu. Harcama itirazının üzerinden ise 3 hafta geçti ve henüz sonuç yok. Yani dekontta T.C. Kimlik numaram bulunuyorsa, ve o kişi adına tek bir hat varsa bu konuda biraz kolaylık yapmaları gerekmiyor mu? 5 yıldır kullanıyorum ve eğer bu sorun çözüme kavuşmazsa, yaşanan olumsuz deneyim sonrası 3 ay sonra üyeliğim bitince tekrar uzatmayı düşünmüyorum. Microsoft'a bir harcama itirazı yapmıştım ve o 8 gün sürmüştü. Sanırım bu gecikmeyi yurt dışı yurt içi olarak değerlendiremeyiz. Bankama harcama itirazı için kart hareketlerimdeki faturayı, telefonuma gelen 362 TL harcama yapıldı mesajını ve doldurduğum harcama itirazı formunu gönderdim. Ne yazık ki uygulamanın o an verdiği hatanın bir görseli elimde yok. Lakin o hatayı aldıktan ve tamam tuşuna bastıktan birkaç saniye sonra kartımdan çekim yapıldığı mesajını aldım. Bir daha faturalarımı öderken ekran kaydı alırım!

362 TL yüksek bir sayı. Nasıl böyle bir sorun yaşadığınızı anlayamadım. Ama müşteri hizmetleri uğraşmak istememiştir kuvvetle muhtemel.

362 TL yüksek bir sayı. Nasıl böyle bir sorun yaşadığınızı anlayamadım. Ama müşteri hizmetleri uğraşmak istememiştir kuvvetle muhtemel.

Birden fazla temsilciyle görüştüm. Hatta biri araştırıp sizi yarın arayacağım dedi ve sonraki gün olumsuz olarak dönüş yaptı. Evet ne yazık ki 362 TL yüksek bir miktar. Fatura üzeri cihaz alınca bu tür yüksek miktar faturalar meydana gelebiliyor.

Yav öyle iş mi olur? Harcama olarak görünsün görünmesin fatura göstermek zorundalar. Steam'de yaptığın kuruşluk alışveriş için bile e posta adresine fatura gönderiyorlar.
Muhtemelen yoğunluktan dolayı başkasının ödemesi gereken faturayı sen ödemiş oldun. MH ile çözülecek işlem değil bu.
Olayı fazla dillendirmeden Müşteri temsilcisini ara. Otomatik ödemede olan internet faturam için (fatura miktarını bilmiyorum o yüzden rastgele rakam yazıyorum) 150 lira yerine 360 lira çekilmiş. Neden böyle oldu? Dersen ilgili birime durumu aktarırlar. Yine de olan olayları söyleme. Olayı araştırıp, yaşanan aksaklığı çözerler ve senden kuru bir özür dilerler.
Turkcell tuttuğumu kopartırım kafasında çalışmaya başladı. Dinsizin hakkından imansız gelir.

Hocam çekilen miktarda bir sorun yok yani 150 lira yerine 362 lira çekilmedi gerçek fatura tutarım zaten 362 liraydı fakat faturam ödenmedi görünüyor. Müşteri temsilcisine durumu izah ettiğimde ise benden müşteri numarasının da bulunduğu bir fatura istiyor ama ben ödemeyi fatura kanalından yapmadığım için faturamda müşteri numarası yer almıyor. Ne yapacağım bilmiyorum.

O zaman diyeceksin ki otomatik ödememdeki faturam için karttan para çekilmiş fakat ödeme yapılmamış görünüyor diyeceksin. Banka hareketlerinden sizden kendilerine yapılan bir işlem hareketi varsa yanlışlık olmuş deyip ya iade edecekler ya da fatura bedeli sayacaklar.

2 ay kadar uğraştım. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım. Bankamla sürekli irtibat halindeydim. Turkcell 2 kez şikayet taleplerimi "yetersiz" olması gerekçesiyle kapattı. Aynı zamanda harcama itirazından da umudum kalmayınca son çare olarak pazar günü tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum. Başvurum "savunması istendi" aşamasındayken dün akşam bankam harcama itirazımın olumlu sonuçlandığını ve hesabıma iade yapıldığı müjdesini verdi. Bu kez de tüketici hakem heyetindeki dava açık kaldı. Şimdi de onu kapattırmakla uğraşacağım. Lanet olsun böyle firmaya. Yazıklar olsun be kardeşim böyle rezillik olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…