Turkcell taahhütlü tarifede fiyat artışı

monurts

Kilopat
Turkcell'in faturalı bir tarifesindeyim ve daha 4 ay kadar bir taahhütüm var. Sanırım devlet KDV miktarını artırmış ve bundan dolayı benim paket ücretim de 34 liradan 37.5 liraya çıktı. KDV %1'den %18'e çıkmış. Ben taahhütümü sabit fiyat garantisi ile vermiştim. Bu durumda benim taahhütü ceza ödemeden bitirme şansım var mıdır yoksa KDV ücretinin değişmesi dolayısıyla bu ücreti sabit fiyat garantim olsa bile bana ödetmeye hakları var mı?

Turkcell'in faturalı bir tarifesindeyim ve daha 4 ay kadar bir taahhütüm var. Sanırım devlet KDV miktarını artırmış ve bundan dolayı benim paket ücretim de 34 liradan 37.5 liraya çıktı. KDV %1'den %18'e çıkmış. Ben taahhütümü sabit fiyat garantisi ile vermiştim. Bu durumda benim taahhütü ceza ödemeden bitirme şansım var mıdır yoksa KDV ücretinin değişmesi dolayısıyla bu ücreti sabit fiyat garantim olsa bile bana ödetmeye hakları var mı?
Bu artış ne zaman oldu? Neredeyse 1 ay olmuş şimdi fark ettim postun tarihini. Şimdi o artış "Telsiz Kullanım ücreti" için. Bana da aynısı oldu. 36-37 civarı öderken şimdi 38 - 39 civarı ödüyorum. BTK saolsun 1.80 olan şeyi 2.32 yaptı + kdv olunca :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı