Turkcell TV+ için kumanda önerisi

Selcuk_Ka

Hectopat
Bir süredir Turkcell TV+ kullanıyorum. Yayını durdurma, geri ve ileri alma özellikleri olduğundan benim ufaklık sayesinde yoğun bir baskıya maruz kalıyor. 2 senenin sonunda bazı tuşlar birçok kumandada olduğu üzere çalışmamaya başladı. Açıp temizledim vs. sorun devam ediyor. Orijinal kumanda fiyatı 200 TL olduğundan o kadar para vereceğime fiyatları 10-60 TL arasında değişen universal kumanda almayı düşünüyorum. Daha önce deneyimleyen veya TV+'da sorunsuz çalışacağını düşündüğünüz universal uzaktan kumanda tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açalı bayağı olmuş, başkalarına yardımcı olması açısından yaptığım işlemleri yazayım.
Pilleri çıkarttıktan sonra kumandayı yanlarından tornavida yardımıyla tırnaklarından çıkarttım. Üst kapak ve tuş takımını su ve fırça ile temizledim. Devre kartının üzerini de hafif ıslak mendil yardımıyla temizledikten sonra birkaç dakika kurumaya bıraktım. Kartın üzerindeki tuş yollarını ve tuş takımının karta baskı yapan yüzeylerini 3b yumuşak kurşun kalem ile baskı yapmadan sadece rengi değişecek şekilde boyadım. Sonrasında kumandayı topladım.
Konuyu açtıktan birkaç gün sonra yaptığım işlem sonucu bugüne kadar herhangi bir sorun olmadı.

Selcuk_Ka'dan cesaret alarak ben de kumandayı açtım:
Çevredeki tırnakları kırmamak için tüm çevre boyunca tornavida ile iki parçayı birbirinden sadece hafifçe ayırdım. Tüm tırnaklar kurtulduktan sonra kapakları birbirinden ayırdım. İçini incelediğimde düğmelerin altındaki karbon temas bölgelerinde bir çeşit sıvı biriktiğini gördüm. Önce bunun üretici tarafından bilinçli olarak konulmuş olduğunu düşündüm. Sonra bir deneme yapmaya karar verdim. Sıvıları güzelce temizledim. Tuşların karbon yüzeylerini de temizledim ve kumandayı kapattım.
Birkaç aydır kullanıyorum. Yeni yeni sorun çıkarmaya başladı. Muhtemelen doğru birşey yaptım; o sıvı orada olmamalıydı. İyice kötüleştiği bir ara tekrar açıp bakacağım; sıvı birikmişse "sorun sıvıymış" diyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…