Turkcell'de aktivasyon mesajı gelmiyor

FthCmng

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün itibarıyla numaramı Turkcell'e taşımış bulunmaktayım. Fakat hattımı takıp kullanmaya başladığımdan beri banka olsun, operatör olsun mobil uygulamalardan aktivasyon kodu ihtiva eden mesajlar gelmiyor. Dolayısıyla ne yatırım hesabıma ne de operatör uygulaması veya herhangi bir mesajla kod isteyen bir uygulamayı kullanamıyorum.

Turkcell müşteri hizmetlerine bağlandım ve Premium mesaj özelliklerini açtık ancak sorun düzelmedi. Bu sorunu çözmeme yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba,

SIM kart değişikliği yapıldığında güvenliğin sağlanması amacıyla mesaj gönderimi engellenebiliyor. İlgili bankalar ile tek tek iletişime geçip blokenizi kaldırmalısınız. Her banka için bloke kaldırma süreci değişiklik gösterebiliyor. Türkiye İş Bankası gibi bankaların blokelerini mobil uygulamalarından kaldırabilirsiniz.

Tamamdır, deneyeceğim.

İleti Yönetim Sistemi sitesine girerek engelli hizmetleri görüp açabilirsin

Şimdi müşteri hizmetleriyle tekrar görüştüm. Emniyet sebebiyle böyle olduğunu ve bu durumun en geç birkaç gün içinde geçeceğini söyledi...

hattın açılmasının yaklaşık 18 saat kadar akabinde bahsettiğim sorun ortadan kalktı ve bir sürü mesaj birden geldi 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı