Turkcell'den Türk Telekom'a geçiş nasıl olur?

1EEDD1

Decapat
Arkadaşlar merhaba, benim internet sağlayıcım Turkcell fakat ben Türk Telekom'a geçmek ıstıyorum. Anlaşmamız bitmek üzere fakat Türk Telekom'un evıme gelıp kurmasını mı beklıyorum, yoksa evdekı Turkcell'ın modemını mı bağlıyorlar? Dersler olduğu için hemen bağlanmak ıstıyorum ınternete. Kaç gün surer gelmelerı? Yoksa dırekt kurarlar mı interneti merak ediyorum.

Yani sana ne yaparlar bilmem ama bana Türk Telekom tam 18 günde internetimi bağlamaya gelmişti.

Modemin ve paket türün (ADSL, VDSL, fiber) birbiri ile uyuşuyor ise sadece moden konfigirasyonu ile bağlanbilirsin fakat ilk yerel internetim olduğu için olabilir 12 günde bağlandı.

Türk Telekom zamanında yavaştı fakat geçen hafta yapılan bir düzenlemede 6 ilde hatlarını güncellediler bir bak bakayım o ildeysen neden olmasın fiyatı daha uygun sonuçta.

4 yıl Superonline ADSL müşterisiydim. Taahhüt bitmesine 2 ay kalmışken başka bir internet servis sağlayıcısına geçiş yaptım ve 4 yıl kullandığım modemi iade etmemi istediler.

Telekom tavsiye etmem. Turkcell'de kullandığın Türk Telekom altyapısı ise başka firmalara geç. Superonline kendi fiberi varsa Telekom denen firmaya bulaşma. 100 Mbps'yi al 130 TL bak keyfine. Superonline fiberi yoksada diğer firmalara geçiş yap.

Altyapı Superonline GPON ise kullanılamayabilir. Altyapıyı öğrenmem lazım. Şahsen Türk Telekom'dan genel olarak bir şey beklemeyi de tavsiye etmiyorum.
Şu anlık Türk Telekom VAE GPON altyapınız varsa da Superonline kullanılamıyor. Böyle bir şey. Garip biraz. Belki de altyapı xDSL'dir. Bir şey söylemek zor.

Ayrıca Türk Telekm tercih etme sebebinizi de merak ettim.

Evinizde fiber hat var ise kendilerine ait AC destekli fiber modemle kurulum yapmaktadırlar. Eğer evinize bakır kablo bağlantınız varsa kendinizde herhangi VDSL2 destekli modemle kurulum yapabilirsiniz. Boş port bulunuyorsa çok kısa sürede bağlantı kurabiliyorlar. Eğer Superonline fiber alt yapınız varsa Türk Telekom'un fiber internetini kullanamazsınız.

Yani sana ne yaparlar bilmem ama bana Türk Telekom tam 18 günde internetimi bağlamaya gelmişti.

Mesela desem su tarıhte anlaşma bitiyor tarih belilesek gelırler mı acaba?
Türk Telekom hiç Önermiyorum Pişman Olursunuz Şimdiden söyleyeyim
turkcell de aynı şekilde kafam cok karışık
evimizde turktelekom kendı ac destekli fakat ben turkcell kullanıyorum

Arkadaşlarım onu kullanıyorlar ve memnunlar Turkcell hiç memnun değilim TTNET kullandığım zamanda memnun değilim fakat evin alt katına kendı bir şeylerini koydular kapağında Türk Telekom yazıyor galiba altyapı için başka onerdığınız bir internet sağlayıcısı varsa yardım edebılırsız fakat ben hızlı bağlanmasını ıstıyorum cunku derslerım var.
galiba telekomun altyapısını kullanıyorum fakat altyapı için başka onerdığınız bir internet sağlayıcısı varsa yardım edebılırsız fakat ben hızlı bağlanmasını ıstıyorum cunku derslerım var.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…