Turkcell'e Online hat taşıma

3ozan07

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hattım şu an Vodafone ve Online olarak Turkcell'e tasimak istiyorum. Bu tasima işlemi ne kadar sürüyor? Tecrube eden var mı?

İstanbul'dayım, ertesi gün sim kartı teslim ediyorlar. Sim kart teslimatından sonra hattın aktif olacağı dakikaya kadar belirten bir SMS gönderiyorlar (Bu esnada eski sim hâlâ aktif oluyor). O tarihte ise yeni simini takıyorsun ve eskisiyle bir işin kalmıyor.

Sim teslimatı ve aktivasyon derken toplam 3 gün falan sürer tahmini.

Hatırladığım kadarı bu, yanlışlık varsa affola.

Ben sipariş geçtikten sonraki gün hat gelmişti fakat bir detayı atladığımdan dolayı teslim alamadım, hattın sahibine teslim ediliyormuş ve hat benim üstüme değildi. Ben de farklı ildeydim. Teslimat sonrası da kartın aktifleşme süresi var ve benim kartın bu olaylardan sonra elime geçmesi 10 günü bulmasına rağmen aktifleşmemişti. Araştırma sonrası bazı müşterilerin 20 25 güne kadar beklediğini gördüğüm gibi Şikayetvar uygulamasına yazdım ve diğer gün kartım aktifleşti. Yani siz 2 3 gün içinde teslim alıp hemen bildirim yaparsanız kısa sürede işi halledebilirsiniz.

Ben sipariş geçtikten sonraki gün hat gelmişti fakat bir detayı atladığımdan dolayı teslim alamadım, hattın sahibine teslim ediliyormuş ve hat benim üstüme değildi. Ben de farklı ildeydim. Teslimat sonrası da kartın aktifleşme süresi var ve benim kartın bu olaylardan sonra elime geçmesi 10 günü bulmasına rağmen aktifleşmemişti. Araştırma sonrası bazı müşterilerin 20 25 güne kadar beklediğini gördüğüm gibi Şikayetvar uygulamasına yazdım ve diğer gün kartım aktifleşti. Yani siz 2 3 gün içinde teslim alıp hemen bildirim yaparsanız kısa sürede işi halledebilirsiniz.
20-25 gün muhabbetini ilk defa duydum. Son birkaç ay içinde 2 hattımı Türkcell'e taşıdım, ikisinde de ertesi günde teslim ettiler.

20-25 gün muhabbetini ilk defa duydum. Son birkaç ay içinde 2 hattımı Turkcell'e taşıdım, ikisinde de ertesi günde teslim ettiler.

Teslimatta sıkıntı yok fakat teslimat sonrası aktifleşme olayı problemliydi. Bana hiçbir SMS gelmedi ve uygulamada aktifleştirmek istediğimde de benim numaramı kabul etmiyordu.

Mağazada aktivasyonu seçersem böyle bi sorunla karşılaşmam herhalde

Teslimatta sıkıntı yok fakat teslimat sonrası aktifleşme olayı problemliydi. Bana hiçbir SMS gelmedi ve uygulamada aktifleştirmek istediğimde de benim numaramı kabul etmiyordu.
Uygulamadaki aktifleştirme olayı bahsettiğin konuyla ilgili değil diye biliyorum. Ben de onu çok kez denemiştim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı