TurkNet 0 upload

MUSTAFA1

Decapat
TurkNet kullanıyorum. Online islemlerde download 35. upload. 5.99 yaziyor. Gördüğünüz gidi downloadda sıkıntı yok. Upload 0. birine WhatsApp'tan resim atmak, görüntülü konuşma mümkün degil. Yazi zor gidiyor. Modemi resetlesim. Kablo ile denedim sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201227-152101_Speedtest.jpg
    Screenshot_20201227-152101_Speedtest.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 57
  • Modemi resetledim derken iğne ile yaptınız değil mi? Yapılmadıysa QoS sınırlaması getirilmiş olabilir. Bu şekilde yapın.
  • Başka bir modeme bağlandığınızda bu problem oluyor mu? Olmuyorsa büyük ihtimal modem kaynaklı bir problem var. Ya modem markası ile iletişime geçin ya da modeminizi değiştirmeniz gerekiyor olabilir.
  • Eğer diğer modemlerde de problem var ise kullandığınız cihaz kaynaklı bir problem olabilir bu seferde onu resetlemeyi deneyin.

• Modemi resetledim derken iğne ile yaptınız değil mi? Yapılmadıysa QoS sınırlaması getirilmiş olabilir. Bu şekilde yapın.
  • Başka bir modeme bağlandığınızda bu problem oluyor mu? Olmuyorsa büyük ihtimal modem kaynaklı bir problem var. Ya modem markası ile iletişime geçin ya da modeminizi değiştirmeniz gerekiyor olabilir.
  • Eğer diğer modemlerde de problem var ise kullandığınız cihaz kaynaklı bir problem olabilir bu seferde onu resetlemeyi deneyin.
Arkadaşın laptobu ile denedik. Pc de 35 e 5.2 çıkıyor. Uploadim max 6 zaten. Telefonlarda neden böyle olabilir aceba.

Geri
Yukarı