TurkNet 75Mbps tam performans için modem tavsiyesi

MeMoFnB

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom'un verdiği TP-Link 9970 V3 modemi kullanmaktayım. Kablolu bağlantıda 60-70 Mbps arası hız alırken kablosuzda bu hız 25-30 Mbps'lere düşüyor. Hem kablolu, özellikle de kablosuzda operatörden gelen hızı en iyi şekilde aktaracak çift band Wi-Fi özelliği olan bir modem tavsiyesi rica ediyorum. Bütçe 500-600 ama butçenin biraz daha üstününde tavsiye de olabilir, çok acelem olmadığı için indirim kovalarım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenin üstünde ama takip listeme ekledim. Teşekkürler.

Ben TD-9970v3 + Mikrotik kullanıyorum, uğraşmayı seviyorsanız tavsiye edebilirim ama ben uğraşmam, arayüzü daha basit olsun derseniz Keenetic Omni Dsl tavsiye edebilirim.
Omni de tek band 2.4 ghz var hocam.

Orasını atlamışım ama 75 mbps için WiFi 5 veya 6'ya gerek yok bence.
Wi-Fi 5 gerekli. Diğer cihazlar 2ghz de takılırken sen 5ghz de hız ping sorunu yaşamadan takılırsın ve ilerisi içinde kullanılabilir bir modem. Müşteri hizmetleri de çok ilgili bir sıkıntı olduğunda gerekirse modemi değiştiriyorlar.

Son düzenleme:
Wi-Fi 5 gerekli. diper cihazlar 2ghz de takılırken sen 5ghz de hız ping sorunu yaşamadan takılırsın ve ilerisi içinde kullanılabilir bir modem. Müşteri hizmetleri de çok ilgili bir sıkıntı olduğunda gerekirse modemi değiştiriyorlar.

Orasını atlamışım ama 75 mbps için WiFi 5 veya 6'ya gerek yok bence.
Tp-link archer c20 router alayım dedim. O da 385 tl o yüzden modem almak daha mantıklı geliyor

Geri
Yukarı