TurkNet alınır mı?

34ek61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Artık Türk Telekom'dan çok sıkıldım. TurkNet'i önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruya basit ve kesin yargı içeren cevap vermek doğru olmaz.

Bu tür şirketler taahhütsüz bağlantı sunduğu için denenebilir. Bölgeye ve altyapıya göre kalitesi değişiyor. Aynı durum Millenicom ve Netspeed için de geçerli. Sorun olursa değiştirirsiniz.

Örneğin ben geçtiğimiz 3 ay boyunca Millenicom'u denedim ve çok kötüydü. Sürekli ping dalgalanması ve paket kaybı vardı. Destek mesajlarını bağlantıda sorun yok deyip otomatik kapattılar.

3-4 gündür Türknet'teyim. Şimdilik baya iyi gidiyor. İndirme hızı tıpkı Türk Telekom'daki gibi. Ping değeri daha iyi bile diyebilirim. Not vermek için henüz erken ama her türlü denenebilir.

Kablonet veya başka şirketin fiber altyapısı varsa onları da değerlendirmek lazım.

Eğer şanslıysanız, bir sorun çıkmayacağına inanıyorsanız alınabilir. F/P olarak gayet iyidir. Fakat bir arıza çıktığı zaman desteğe kayıt bırakıyorsun 16-48 saat içinde cevap veriyorlar. Canlı destek diye bir şey yok. Genel olarak bakılırsa alınabilir.

Turknet, Netspeed, Millenicom gibi firmalar taahhütsüz olduğu için denenebilir bence. Ben 4-5 yıl Turknet kullandım ve geçenlerde bir sorun oluştu. 20 gün internetsiz kaldım. Sonucunda Türk Telekom'a geçtim ve memnunum.

Turknet'in herhangi bir müşteri hizmetleri olmadığı için sorun yaşarsanız çözülmesi çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı