TurkNet fiber altyapısı var ama çevirici yok

SirYesSir

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar TurkNet bağlatacağım, şu an Superonline kullanıyorum. Modemin bulunduğu odaya kadar fiber kablo var, Turkcell modem verdiği için yanında fiberi çeviren alet de var. Şimdi ben TurkNet'e geçersem Turkcell'in veridği tüm aletleri teslim etmem gerecek. Sadece modem alabilirim. Evimde TT'nin de fiber altyapısı olduğu için TurkNet fiberi desteklediğini düşünüyorum. Evime bağlamaya geldiklerinde bende sadece modem olacak, o fiber çevirici kutu olmayacak. Onu TT getiriyor mu yoksa binadaki TT altyapısından yeniden mi kablo çekecekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar TurkNet bağlatacağım, şu an Superonline kullanıyorum. Modemin bulunduğu odaya kadar fiber kablo var, Turkcell modem verdiği için yanında fiberi çeviren alet de var. Şimdi ben TurkNet'e geçersem Turkcell'in veridği tüm aletleri teslim etmem gerecek. Sadece modem alabilirim. Evimde TT'nin de fiber altyapısı olduğu için TurkNet fiberi desteklediğini düşünüyorum. Evime bağlamaya geldiklerinde bende sadece modem olacak, o fiber çevirici kutu olmayacak. Onu TT getiriyor mu yoksa binadaki TT altyapısından yeniden mi kablo çekecekler?
Merhabalar, fiber altyapıyı kullanabilmeniz adına gerekli ekipmanlar sağlayıcı tarafından temin edilir.

Kafanızı karıştırmayın. Elinizdeki 2 aleti de Turkcell'e teslim edeceksiniz. O aletler size ait değil.

Turknet de size 2 adet cihaz verecek.
İnternet sağlayıcıların modemlerini aletlerini istemiyorum iade ederken sorun çıkartıyorlar kira parası dahi vermek istemiyorum kendim modem almak istiyorum evimde fiber kablosu olduğu için minik bir kutu var üzerinde 5G yazıyor o kutuyu satın alamam internet sağlayıcısının bana getirmesi lazım ama o kutunun yanında da modem getirirlerse ben kabul etmek istemiyorum modem parası filan vermek istemiyorum.

Evet. İki cihazı da kurmaya gelen ekip getirecek. BTK'nın şartnamesine göre işletmeci fiberi sonlandırmak zorunda. Söz konusu cihazları o yüzden mecbur veriyorlar. İyi yönü şu; TurkNet'te bu cihazlar için ayrıca ücret, kira vs ödemiyorsunuz. Tek fiyat her şey dahil.

Evet. İki cihazı da kurmaya gelen ekip getirecek. BTK'nın şartnamesine göre işletmeci fiberi sonlandırmak zorunda. Söz konusu cihazları o yüzden mecbur veriyorlar. İyi yönü şu; TurkNet'te bu cihazlar için ayrıca ücret, kira vs ödemiyorsunuz. Tek fiyat her şey dahil.

Ben modem almam gerekiyor diye biliyordum fiber altyapımız olunca modem almaya gerek kalmıyor mu?

Tamam sağolun eve kadar fiber ne bilmiyorum ama salonumda fiber kablosu var sanırım dediğiniz o oluyor teşekkürler.

Geri
Yukarı