TurkNet GigaFiber Wi-Fi'de 100-150Mbps üstüne çıkmıyor

ewerer1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün TurkNet GigaFiber bağlandı evime kablolu olarak 900 950 MB yakın alıyorum ama kablosuz şekilde 100 150 MB üstüne çıkmıyor acaba altyapısal bir durum olabilir mi yoksa modemin Wi-Fi gücümü yetersiz geldi verdikleri ürünler ( ZTE zxhn F601 GPON, ZyXEL VMG8623-T50b modem)
Modeme internetten baktığımda 5GHz olarak 700 800 MB kadar diyor ama bilemedim dostlar varsa bilgisi olan yardımcı olabilir mi benim router mı almam gerekiyor yoksa başka bir durum mu var?

Merhaba arkadaşlar, bugün TurkNet GigaFiber bağlandı evime kablolu olarak 900 950 MB yakın alıyorum ama kablosuz şekilde 100 150 MB üstüne çıkmıyor acaba altyapısal bir durum olabilir mi yoksa modemin Wi-Fi gücümü yetersiz geldi verdikleri ürünler ( ZTE zxhn F601 GPON, ZyXEL VMG8623-T50b modem)
Modeme internetten baktığımda 5GHz olarak 700 800 MB kadar diyor ama bilemedim dostlar varsa bilgisi olan yardımcı olabilir mi benim router mı almam gerekiyor yoksa başka bir durum mu var?

5Ghz ağına bağlandığınızdan eminmisiniz? 2.4 e bağlanıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda kablosuz internette 950 Mbs hızları vermesi için modemle aynı odada olmanız gerekli.

Modemden uzaksanız 5GHz az çekecektir.

5GHz ağına bağlandığınızdan emin misiniz? 2.4'e bağlanıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda kablosuz internette 950 Mbps hızları vermesi için modemle aynı odada olmanız gerekli.

Modemden uzaksanız 5GHz az çekecektir.

Evet 5G ile bağlı olduğuma eminim modem bilgisayar masasının üstünde aramda 1mt bile yok kablolu hızım gayet iyi sadece Wi-Fi ile sadece telefonda değil Android box laptop gibi cihazlardada 5G hızında test yaptım Max 170 MB gördüm 2.4g 5GHz zaten ayrı ayrı gözüküyor 2.4G hızında 50 MB üstünde çıkmıyor bunu aynı oda içinde söylüyorum odadan salona gittiğimde daha da düşüyor.

Evet 5G ile bağlı olduğuma eminim modem bilgisayar masasının üstünde aramda 1mt bile yok kablolu hızım gayet iyi sadece Wi-Fi ile sadece telefonda değil Android box laptop gibi cihazlardada 5G hızında test yaptım Max 170 MB gördüm 2.4g 5GHz zaten ayrı ayrı gözüküyor 2.4G hızında 50 MB üstünde çıkmıyor bunu aynı oda içinde söylüyorum odadan salona gittiğimde daha da düşüyor.
Çok garip, aynı odada iseniz 5GHz yüksek hızları çekmesi lazım. İSS ile görüşün bir, daha fazla yardımcı olamayacağım ne yazıkki.

Merhaba, hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir 🙏

Evet 5G ile bağlı olduğuma eminim modem bilgisayar masasının üstünde aramda 1mt bile yok kablolu hızım gayet iyi sadece Wi-Fi ile sadece telefonda değil Android box laptop gibi cihazlardada 5G hızında test yaptım Max 170 MB gördüm 2.4G 5GHz zaten ayrı ayrı gözüküyor 2.4G hızında 50 MB üstünde çıkmıyor bunu aynı oda içinde söylüyorum odadan salona gittiğimde daha da düşüyor.

Modemin gücü ile alakalı olabilir.

Geri
Yukarı