TurkNet internet kurulumu nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan End
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B

End

Hectopat
Herkese merhaba, bir hafta önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. Bugün bana kullanıcı adı ve şifremi SMS olarak gönderdiler. Görüşmeler sırasında geçiş yaptıktan sonra modeminizden kurulum yaparsınız demişlerdi. İnternetim hiç kesilmedi, direkt 80 Mbit hız alıyordum fakat bir anda kesilir diye bana yolladıkları kullanıcı adı ve şifreyi kayıt edeyim, eski internetimin kesilmesini beklemeyeyim dedim. Modemi sıfırladım, kurulumu yaptım fakat internetim yok.

Tilgin modem kullanıyorum. Arayüze girdim, ayarlar sekmesinden WAN ayarlarına bana vermiş oldukları kullanıcı adı ve şifre ile kayıt ettim. Sadece www ışığı turuncu yanıyor. Nasıl çözerim?

Kullanıcı adı ve şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. Hem ADSL hem VDSL kısmına bilgileri girin.

2 kere kurmuş olduğum WAN bağlantısını ekledim. Kullanmış olduğum modem dışında başka modemlede denedim. Fakat hala aynı modem üzerinde www turuncu yanıyor WAN, Power, LAN, Wi-Fi yeşil yanıyor. Tilginde kurulum zor diye eski ZyXEL modem vardı onda da denedim fakat yine olmadı. Çözemedim saatlerdir uğraşıyorum.

2 kere kurmuş olduğum WAN bağlantısını ekledim. Kullanmış olduğum modem dışında başka modemlede denedim. Fakat hala aynı modem üzerinde www turuncu yanıyor WAN, Power, LAN, Wi-Fi yeşil yanıyor. Tilginde kurulum zor diye eski ZyXEL modem vardı onda da denedim fakat yine olmadı. Çözemedim saatlerdir uğraşıyorum.
Ben de öyle bir durum yaşamıştım sorun şifrede çıkmıştı. Şifreyi teyit edin. Benim olayım şöyleydi;
Sorun çözüldü. Komik bir şekilde Turknet'in kendisinden kaynaklanıyormuş. Bana gönderdikleri PPP şifresinin sonuna sistem otomatik ''.'' koyduğu için. 😅

Ben de öyle bir durum yaşamıştım sorun şifrede çıkmıştı. Şifreyi teyit edin. Benim olayım şöyleydi;
Tekrar bir deneyeyim umarım olur. Bir de bu modemde kurulum yeri yok yani birçok modemde sıfırdan kurarak anlatmışlar. Onunla bir alakası var mıdır?
Birde destek kaydı oluşturdum. Dönüş hızlı sağlanıyor mu siz daha bilgilisiniz. :)

Geri dönüşleri hızlı oluyor fakat sizle iletişim kuran kişi bu konularda umarım bilgili olur. Arayüzden hatta herhangi bir sorun olmadığını görmeme rağmen ve şifre hata kodunu göremeyen eleman yüzünden 5-6 gün saha ekipleri arıza aradı. Bazen sorunlar basit olabiliyor.

Geri dönüşleri hızlı oluyor fakat sizle iletişim kuran kişi bu konularda umarım bilgili olur. Arayüzden hatta herhangi bir sorun olmadığını görmeme rağmen ve şifre hata kodunu göremeyen eleman yüzünden 5-6 gün saha ekipleri arıza aradı. Bazen sorunlar basit olabiliyor.
Şifreyi tekrar tekrar denedim ya ondan kaynaklanamaz.
Bugün türknetten dönüş yaptılar online işlemler ile dönüş yapıyorlar , Türktelekom saha ekipleri gelip bağlantıyı kontrol edecekmiş. Yine bekliyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı