TurkNet internet Valorant'ta yüksek ping oluyor

Karagenc

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Direkt olarak konuya giriş yapmak istiyorum. Daha önce Türk Telekom ADSL 6 Mbps internet kullanırken Valorant, CS vb. oyunlarda daha düşük ping alıyordum, örneğin Valorant'ta 25-26 ms gibi. Şu an için TurkNet 35 Mbps VDSL alıyorum, upload ve download hızım gayet iyi, ancak ping değerim Valorant'ta İstanbul sunucusunda 39-40 arası. Bağlantıyı kablolu yapıyorum ve yalnızca ben bağlanıyorum. Türk Telekom alt yapısı kullanılmasına rağmen böyle ping değerleri farklılık gösteriyor. Sebebi nedir? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Ben de TurkNet kullanıyorum dün oynadım ve bayağı ping vardı Valorant da üstelik yazılı sohbet de mesajlar gitmiyordu ve sesli sohbetde bazen kesiliyordu çözüm bulamadım.

Ben Giresun'dan bağlanıyorum 30-40 arası ping sabit TT altyapısı 100 Mbps. Binanızın kabloların dan olabilir belki eski ise 35mbps fazla gelmiş olabilir.

Ben Giresun'dan bağlanıyorum 30-40 arası ping sabit TT altyapısı 100 Mbps. Binanızın kabloların dan olabilir belki eski ise 35mbps fazla gelmiş olabilir.
Bina dışından Cat6 kablo çektirdim hocam. Ayrıca 35 mbps vdsl çekilmeden önce port olmadığından dolayı adsl 16 vermişlerdi onda da ping değerleri yüksekti. Ayrıca Alt komşum Türk Telekom 25 mbps vdsl kullanıyor. Onun internetine bağlanınca yine 25 ping alıyorum.
Ben de TurkNet kullanıyorum dün oynadım ve bayağı ping vardı Valorant da üstelik yazılı sohbet de mesajlar gitmiyordu ve sesli sohbetde bazen kesiliyordu çözüm bulamadım.
Hangi memlekettesin hocam?

Son düzenleme:
Bina dışından CAT6 kablo çektirdim hocam. Ayrıca 35 Mbps VDSL çekilmeden önce port olmadığından dolayı ADSL 16 vermişlerdi onda da ping değerleri yüksekti. Ayrıca alt komşum Türk Telekom 25 Mbps VDSL kullanıyor. Onun internetine bağlanınca yine 25 ping alıyorum.

Hangi memlekettesin hocam?

Bursadayım ben, bu arada internet gayet hızlı bence oyunda bir sorun var eve geçice Riot'a yazacağım.

Bursadayım ben, bu arada internet gayet hızlı bence oyunda bir sorun var eve geçice Riot'a yazacağım.

Dediğiniz gibi belki oyunun serverları ile ilgilidir devam ederse müşteri hizmetlerini arayın yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı