TurkNet kullanıcı deneyimim

Bellatrixx

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba sevgili dostlar. Bu yazım kimseyi fikrinden caydırmak için yazılmamıştır. Sadece yaşadığım deneyimi anlatıyorum ki siz de bilgilenin ve TurkNet kullanmayı düşünüyorsanız kararınızı ona göre verin. Öncelikle belirtmeliyim ki eğer bir problem yaşamazsanız ADSL/VDSL olarak kulllanabileceğiniz en uygun ve en hızlı internet budur. Ben de TurkNet'i seçtiğim için kendimle gurur duyarken yaklaşık bir 10 gün önce işin gerçek yüzüyle karşılaşmak zorunda kaldım.

Bir akşam durduk yere internetim kesildi ve arıza kaydı oluşturdum. Türk Telekom altyapısıyla ilgili olduğunu düşünüp çok üzerinde durmadım. Diğer gün öğlen saatlerinde internet bağlantım tekrar sağlandı. Ve işte her şey bundan sonra başladı. Saatte bir internetim kopmaya başladı. Her seferinde sakince arıza kaydı oluşturdum ve sorunumun çözülmesini bekledim. Şimdiden söyleyeyim farklı modemle de denedim sorunum modem kaynaklı değil. Her seferinde birkaç saat sonrasında TurkNet tarafından internet bağlantımın son 24 saatte kopmadığına ve sorunumun çözüldüğüne dair otomatik mesajlar aldım. Bu şekilde yaklaşık 10 kaydım falan bulunuyor sanırım.

En sonunda bunların sorunu çözemeyeciğini anlayarak kendilerini BTK'ye şikayet ettim. Kopma sorunum düzeldi düzelmesine ancak şikayet ettikten kısa bir süre sonra 35 Mbps olması gereken hızım 3Mbps'ye kadar düştü ve şimdi de bunun için arıza kayıtlarıma otomatik mesajlar gelmekte. Yani benim anlamadığım adresime Türk Telekom ekibi yönlendirip kontrol ettirmek bu kadar zor mu? Eğer interneti bakkaldan alsaydım eminim daha kaliteli bir teknik destek alabilirdim. Eğer aranızda almayı düşünenler varsa her şeyi göz önünde bulundursun. Günlerdir uğraşmama rağmen henüz bir insan evladıyla iletişim kurabilmiş değilim.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili dostlar. Bu yazım kimseyi fikrinden caydırmak için yazılmamıştır. Sadece yaşadığım deneyimi anlatıyorum ki siz de bilgilenin ve TurkNet kullanmayı düşünüyorsanız kararınızı ona göre verin. Öncelikle belirtmeliyim ki eğer bir problem yaşamazsanız ADSL/VDSL olarak kulllanabileceğiniz en uygun ve en hızlı internet budur. Ben de TurkNet'i seçtiğim için kendimle gurur duyarken yaklaşık bir 10 gün önce işin gerçek yüzüyle karşılaşmak zorunda kaldım.

Bir akşam durduk yere internetim kesildi ve arıza kaydı oluşturdum. Türk Telekom altyapısıyla ilgili olduğunu düşünüp çok üzerinde durmadım. Diğer gün öğlen saatlerinde internet bağlantım tekrar sağlandı. Ve işte her şey bundan sonra başladı. Saatte bir internetim kopmaya başladı. Her seferinde sakince arıza kaydı oluşturdum ve sorunumun çözülmesini bekledim. Şimdiden söyleyeyim farklı modemle de denedim sorunum modem kaynaklı değil. Her seferinde birkaç saat sonrasında TurkNet tarafından internet bağlantımın son 24 saatte kopmadığına ve sorunumun çözüldüğüne dair otomatik mesajlar aldım. Bu şekilde yaklaşık 10 kaydım falan bulunuyor sanırım.

En sonunda bunların sorunu çözemeyeciğini anlayarak kendilerini BTK'ye şikayet ettim. Kopma sorunum düzeldi düzelmesine ancak şikayet ettikten kısa bir süre sonra 35 Mbps olması gereken hızım 3Mbps'ye kadar düştü ve şimdi de bunun için arıza kayıtlarıma otomatik mesajlar gelmekte. Yani benim anlamadığım adresime Türk Telekom ekibi yönlendirip kontrol ettirmek bu kadar zor mu? Eğer interneti bakkaldan alsaydım eminim daha kaliteli bir teknik destek alabilirdim. Eğer aranızda almayı düşünenler varsa her şeyi göz önünde bulundursun. Günlerdir uğraşmama rağmen henüz bir insan evladıyla iletişim kurabilmiş değilim.

Türkiye'deki hiçbir internet sağlayıcısının samimi olduğunu düşünmüyorum. Taahhüt yoksa bir sorun vardır

TurkNet alacaktım sanırım vazgeçtim :(

Üniversite 1. sınıfta evime internet bağlatmak istemiştim ( apart internetlerinin hızlarını bilen bilir. ) TurkNet bana çok rezillik yaşatmıştı. 2 ay oyaladılar ve en sonunda iptal etmek istediğimde ekip gönderdiler. Onlar da aktivasyon için ücret talep ettiler kurulumun ücretsiz olduğunu söylemelerine rağmen ve en sonunda iptal etmeyi başardığımda da bana yaklaşık 100₺'lik bir fatura çıkardılar, kullanım bedeliymiş. Bunlara telefondan ulaşmak neredeyse imkansız, maillere de çok geç ve otomatik mesajla dönüş yapıyorlar. Kısacası kullanamadığım internete hem para ödedim hem de aylarca mağdur oldum. Aynı şekilde bu yaz ofisimizde kullandığımız TurkNet'i iptal edip farklı bir firmaya geçmek istedik sürekli bağlantı kopma sorunları yaşıyorduk, aylarca uğraştırdılar ama sonunda kurtulduk. Bundan sonra bedava hizmet verseler, 1000 Mbps hız sağlasalar bile TurkNet tercih etmem. Kimseyi karalamıyorum yanlış anlaşılmasın, konuyu görünce ben de yaşadığım olayı anlatmak istedim. Herkese sağlıklı günler, iyi akşamlar dilerim.

Akşamları artan ping değerlerini eklemeyi unutmuşsun bende de böyle bir sorun var 2 kere aynı otomatik mesajı yolladılar iptal ettiriceğim yakında.

İnterneti düzenli kullanabilsem pingi faland dert etmeyeceğim. Ping zaten TurkNet'in kronik problemi.

Şu anda sorun yaşatmayacak internet yok ama önerebileceğiniz internet var mı?

Daha öncesinde Türk Telekom ve Superonline kullandım ve kesinlikle Superonline diyorum. Biraz pahalıdır ama kanser olmazsınız. Sorun yaşarsanız gecenin bir saaatinde arayıp ulaşabilirsiniz. Kafanız rahat olur. İnsan olan bir yetkiliyle görüşmeyi o kadar özlüyorsunuz ki anlatamam.

Geri
Yukarı