Turknet maksimum hız problemi

Hüseyin35%

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Biyomedikal Teknisyeni
Türk Telekom'dan AKN olmadığı için TurkNet'e geçtim yaklaşık 3 ay önce. Hız ile ilgili çok fazla destek kaydı oluşturdum. Hat değerlerimi sabitlemeyi 6. destek kaydımda çözdüler. Şimdi ise yeni çıkardıkları paket olan Özgür İletişim Ekstra ile 50 Mbps paketine geçtim. Hat değerlerimi günde 1 kez kontrol ediyorum. Alabileceğim Max. Download 61 Mbps idi. Dün geç saatlerde yeni paketim güncellenecek iken bu değer 43 Mbps olarak değişti ve yeni paketimde 43 Mbps olarak güncellendi. Şimdi destek kaydının cevabını ve hat değerlerimi paylaşacağım. Sizin de yorumlarınız bekliyorum.

Screenshot_28.png
Screenshot_29.png
Screenshot_30.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolarınızda ek varsa, eskiyse yenisini çekin.

Biraz da haklı gibiler. 50 Mbps almanız durumunda bağlantı kopabilir. Çok sınırdasınız ama düzeltilebilir bana kalırsa.

Daha önce 50 Mbps paket kullandım hiç kopma yaşamazdım. Sorun ek falan değil bence upload max. hız 16 Mbps falandı onuda düşürmüşler. Bu değerler ile çok rahat oynama yapabilyorlar demek istiyorum.
Max. Hız 43 Mbps düştü ve hızımı 40 Mbps düşürdüler. Anlayamıyorum 2 gün önce Max. hız 63 Mbps idi şuan 43 Mbps ve düşmeye devam ediyor. Üstelik internet hızımıda düşürüyorlar. Sistemde şuan 40 Mbps sabitlenmiş gözüküyor hızım.

Son düzenleme:
Santralden kaynaklı bir sorun olabilir mi? Benim hat değerlerinde alabileceğim 35'lik pakette 67 iken bugün 50'lik pakete geçince sabah 72 mbps gözüküyordü. Şu an 81.

Bilemiyorum. Şimdi de hat değerlerime bakmak isterken hat durumu kapalı olarak gözüküyor bilgilerime erişemiyorum. Ama internet var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 51
Benim sorunum max. alabileceğim 2 gün önce 66 Mbps idi. Sırayla 61 Mbps 54 Mbps 43 Mbps düştü bu değer yeni pakete geçmek üzere iken. Bunların hepsi 4-5 saatte oldu. Yeni pakete geçerken de max. alabileceğim 43 Mbps gözüküyordu.
Uzun uğraşlar sonucu istediğim değerleri aldım.

Dosya Ekleri

• 222.png
    222.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı