TurkNet ping dalgalanması

Aykut Usta

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Hatay'da ikamet etmekteyim. Altyapım TurkNet'in 100Mbps paketini destekliyor ve bu paketi kullanıyorum ancak ping değerlerim aşırı oynak. Oyun oynarken (Valorant) ping adeta dans ediyor. Ben de tracert testi yaptım ve sonuçları nasıl değerlendreceğimi bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Tracert sonuçlarım ekte.

Dosya Ekleri

• 1650372550546.png
    1650372550546.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 50
Herkese merhabalar. Hatay'da ikamet etmekteyim. Altyapım TurkNet'in 100Mbps paketini destekliyor ve bu paketi kullanıyorum ancak ping değerlerim aşırı oynak. Oyun oynarken (Valorant) ping adeta dans ediyor. Ben de tracert testi yaptım ve sonuçları nasıl değerlendreceğimi bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Tracert sonuçlarım ekte.
Merhaba, online işlem merkezi üzerinden ping sorununuz ile ilgili destek kaydı oluşturup test sonuçlarınızı iletmenizi rica edeceğim. Ekibimiz kontrolleri tamamladıktan sonra detaylı bilgi aktaracaktır.

Dosya Ekleri

• 1650393185409.png
    1650393185409.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Evet test bitti. Modemim ZTE zxhn H298a v1.0

Hizmet almış olduğunuz modemmi sanırım Türk Telekom verdi ve fiber kullanıcısınız ve ping yüksek mesela ve dalgalanmada gayet normal sorunu modemden kaynaklı görüyorum TP-Link VR300 ya da Keenetic DSL extra öneririm bu modemi Türk Telekom geri ister büyük ihtimal ondan saklayın ya da tte gidin sıfırını versinler size ya da sıfır modem satın al dene sorun modemsel ise kullan değil ise iade et TurkNet kaynaklıdır sorun değişmedi ise ISS değiştir bir de öyle dene.

Hizmet almış olduğunuz modemmi sanırım Türk Telekom verdi ve fiber kullanıcısınız ve ping yüksek mesela ve dalgalanmada gayet normal sorunu modemden kaynaklı görüyorum TP-Link VR300 ya da Keenetic DSL extra öneririm bu modemi Türk Telekom geri ister büyük ihtimal ondan saklayın ya da tte gidin sıfırını versinler size ya da sıfır modem satın al dene sorun modemsel ise kullan değil ise iade et TurkNet kaynaklıdır sorun değişmedi ise ISS değiştir bir de öyle dene.
Modem türktelekom'un kendi modemi. Geçen sefer destek talebi oluşturdum ekipler geldi aynı modemden taktı geri gitti. Sonuç aynı. Önerdiğiniz modemlere bir bakacağım. Gerçekten bıktım. Türknet altyapı desteği verdiğinde o kadar heyecanlanmıştım ki anlatamam. Hevesim kursağımda kaldı şuanda.
1650395172486.png

Modem Türk Telekom'un kendi modemi. Geçen sefer destek talebi oluşturdum ekipler geldi aynı modemden taktı geri gitti. Sonuç aynı. Önerdiğiniz modemlere bir bakacağım. Gerçekten bıktım. TurkNet altyapı desteği verdiğinde o kadar heyecanlanmıştım ki anlatamam. Hevesim kursağımda kaldı şu anda. Eki Görüntüle 1365070

ISS değişimine gidip bir de öyle deneyin oradaki ekipler sorunu açıkca belirtebilir.

Geri
Yukarı