TurkNet router kaynaklı performans düşüşü mü var?

handaq

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, TurkNet kullanıyorum 100 Mbps paketini evim dublex olduğu için yukarıda bir PowerLine kullanıyorum. TP-Link AV600 TurkNet PowerLine'dan bu düşüşün olacağını söyledi ama önceki operatörümde hız konusunda bu kadar düşüş olmamıştı, aynı cihazı yani PowerLine'i kullanmama rağmen fakat TurkNet PowerLine'dan kaynaklı olduğunu söylüyor. 100 Mbps internetten 400 Mbps alıyorum, bazen daha çok düşüyor, 10'a kadar düşüyor. Ayar vs yapmam gerekir mi router bu kadar etkiler mi?

Download düşüş var fakat uploudda çok fark yok Ping değerleridir bazen çok yüksek çıkıyor

Modeminizi deneme amaçlı Doğrudan santrale bağlama şansınız var mı?
Çünkü sorunun TurkNet de olup olmadığını. Bu deneme ile kesinleştirebilirsiniz.
PowerLine cihazlında şebekedeki watt tüketimi arttığı zaman, internette yoğun bir dalgalanma oluyor.

Modeminizi deneme amaçlı Doğrudan santrale bağlama şansınız var mı?
Çünkü sorunun TurkNet de olup olmadığını. Bu deneme ile kesinleştirebilirsiniz.
PowerLine cihazlında şebekedeki watt tüketimi arttığı zaman, internette yoğun bir dalgalanma oluyor.

Santral nedir çok anlamıyorum modemden vs

Son düzenleme:
Maalesef fakat telefondan modemin yanına gittiğimde Max 55 Mbps görüyorum dahası olmuyor

Ama modem direk televizyona bağlı televizyonun tarayacısından girsem olur mu?

Telefonunuz veyahut TV'nizin Kaç Mbps hız desteklediğini bilemiyorum.
Siz isterseniz 1Gbps alın. Bu cihazlarınız 10Mbps veyahut Wi-Fi üzerinden 300Mbps Max desteği mevcut ise, bu test başından hatalı olacaktır.
Çünkü ürünleriniz istenilen hizmet için uyumlu değiller.
Bu gibi testleri daha önceki Kullandığınız ekipmanlar ile yapınız.

Telefonunuz veyahut TV'nizin Kaç Mbps hız desteklediğini bilemiyorum.
Siz isterseniz 1Gbps alın. Bu cihazlarınız 10Mbps veyahut Wi-Fi üzerinden 300Mbps Max desteği mevcut ise, bu test başından hatalı olacaktır.
Çünkü ürünleriniz istenilen hizmet için uyumlu değiller.
Bu gibi testleri daha önceki Kullandığınız ekipmanlar ile yapınız.

Modemin 300 Mbps desteği var
Powerlinında var

Yeni konular

Geri
Yukarı