TurkNet VDSL hat değerleri nasıl?

8 SNR degeri kötü degil. Eger saha dolabina yakinsan 3 4 SNR'de bile kullanırsın. Konuyu acan arkadas kopmalardan v.s sikayet etmemis demekki sorun yok. Milleti zor duruma dusurmeyin. Sebepsiz yere 10 15 mbps inernetten edeceksin konu sahibini.
Ben de aynısını diyorum. Yazıkmış benim kafama.
Çoğu kişi bir tutturmuş "8 SNR çok az kopmalar yapar". Hattın sağlamsa 3 SNR'de bile kopma yaşamıyorsun. Herkes oradan buradan okumuş kalıp bilgilerle gelmişler yorumluyorlar her şeyi. Deneyimlemeden geliyor bana "yazık kafana" diyor. Ben kendim zamanında böyle kullandım ki biliyorum. Paket hataları ve DSL açık kalma süresine bakmadan üstelik.
Sebepsiz yere 10 15 mbps inernetten edeceksin konu sahibini.
Hakikaten öyle olacak en sonunda. Sebepsizce hızından edecek adamı.

@EkmekArasiHDD ya millet 20SNR'ye az diyor. 8SNR var diye sorun yok diyorsun, Technopat bile belirtmiş yazısında.
10 dB altı: Kötü.
11 dB – 20 dB: İdare eder.
Kötünün -2 altında sorun olmaz diyorsun yazık kafana. Burada sorun olacak değil, olabilir diyorum. Daha mesajı okumadan cevap veriyorsun.
6 dB'lik değer sınır bir değer. Çok kez tecrübe ettim. Kopma vesaire olmuyor ise ellemenin mantığı yok. CRC hataları fırlama yaparsa ancak o zaman hız düşürülebilir. Ben yıllardır 5.5-6 dB SNR ile kullanıyorum. Kopma yaşamadım. Değerleri yorumlamayı öğrenin.

6 dB'lik değer sınır bir değer. Çok kez tecrübe ettim. Kopma vesaire olmuyor ise ellemenin mantığı yok. CRC hataları fırlama yaparsa ancak o zaman hız düşürülebilir. Ben yıllardır 5.5-6 dB SNR ile kullanıyorum. Kopma yaşamadım. Değerleri yorumlamayı öğrenin.
O zaman "yazık kafanıza". 8 dB SNR aşırı düşüktür. Hattınızı 8 Mbps'e çekin. (!)

Geri
Yukarı