TurkNet VDSL hat değerleri nasıl?

Ben de aynısını diyorum. Yazıkmış benim kafama.
Çoğu kişi bir tutturmuş "8 SNR çok az kopmalar yapar". Hattın sağlamsa 3 SNR'de bile kopma yaşamıyorsun. Herkes oradan buradan okumuş kalıp bilgilerle gelmişler yorumluyorlar her şeyi. Deneyimlemeden geliyor bana "yazık kafana" diyor. Ben kendim zamanında böyle kullandım ki biliyorum. Paket hataları ve DSL açık kalma süresine bakmadan üstelik.
Sebepsiz yere 10 15 mbps inernetten edeceksin konu sahibini.
Hakikaten öyle olacak en sonunda. Sebepsizce hızından edecek adamı.

Sakın ellemeyin bir sorun yoksa hatta. Şuan iyi gözüküyor,altyapınız 76Mbit destekliyor ve size de 76Mbit tanımlı.

139 TL'ye 76Mbit iyi mi bilemiyorum...

Sakın ellemeyin bir sorun yoksa hatta. Şu an iyi gözüküyor, altyapınız 76Mbit destekliyor ve size de 76Mbit tanımlı.

139 TL'ye 76Mbit iyi mi bilemiyorum...

Daha yüksek hız alabileceğim önerebileceğiniz bir ISS var mı? Türk Telekom hariç.

6 dB'lik değer sınır bir değer. Çok kez tecrübe ettim. Kopma vesaire olmuyor ise ellemenin mantığı yok. CRC hataları fırlama yaparsa ancak o zaman hız düşürülebilir. Ben yıllardır 5.5-6 dB SNR ile kullanıyorum. Kopma yaşamadım. Değerleri yorumlamayı öğrenin.

O zaman "yazık kafanıza". 8 dB SNR aşırı düşüktür. Hattınızı 8 Mbps'e çekin. (!)

O zaman "yazık kafanıza". 8 dB SNR aşırı düşüktür. Hattınızı 8 Mbps'e çekin. (!)

Hocam sen sanırım ADSL kullandığın için VDSL stabilitesini daha yaşamamışsın, ben de 7-8 arası kullanıyorum ayda yılda 1-2 kopma yaşıyorum. O dediğin değer ADSL için olabilir.

Hocam sen sanırım ADSL kullandığın için VDSL stabilitesini daha yaşamamışsın, ben de 7-8 arası kullanıyorum ayda yılda 1-2 kopma yaşıyorum. O dediğin değer ADSL için olabilir.
(!) işaretini koymuştum...
Kendim 50 Mbps VDSL kullanıyorum. ADSL kullanmayalı oldu bayağı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…