TurkNet Wi-Fi 6 modemlere uyumlu mu?

AsilThing

Decapat
Daha fazla  
Selam, TurkNet kullanıcısıyım ancak modemim uzak yerlerde çekmiyor. Çekme sorununu düzeltmek için güçlendirici yerine bir modem almayı düşünüyorum. Çünkü hem çekme sorununu düzeltmişken bir de Wi-Fi 6 olsun diyorum. Eğer şu an Wi-Fi 6 bir modem alsam ve normal modem gibi direkt taksam Mbps hızı yükselir mi? (şu an 101.3 download, 12.5 upload) ve ek olarak, cihazım Wi-Fi 6 desteklemiyor, POCO X3 Pro. Yine de hız yükselir mi yoksa aynı mı kalır? Aynı kalır ise güçlendirici almak yeterli olur mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Wifi 6 dağıtımı daha iyi yapıyor. Hız ise büyük ihtimalle modeme yakınlıkla alakalı. Ama telefonun aldığı hızlarda iyileşme olacaktır. Daha fazla detay videoda var. Kablosuz bağlantı için Wifi 6 geçmek faydalı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dağıtımı iyi yaptığından, farklı bir kablosuz cihaz ağa bağlanınca yaşanan hız kayıpları ve kopmaları azaltıyor. Yani faydalı diyebilirim. Bunun dışında modeme uzak odalar için menzil artırıcı cihazlar alabilirsiniz. Ama Wifi 6 modem yükseltmesi kesinlikle yapmanızı öneririm.

Wifi 6 dağıtımı daha iyi yapıyor. Hız ise büyük ihtimalle modeme yakınlıkla alakalı. Ama telefonun aldığı hızlarda iyileşme olacaktır. Daha fazla detay videoda var. Kablosuz bağlantı için Wifi 6 geçmek faydalı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dağıtımı iyi yaptığından, farklı bir kablosuz cihaz ağa bağlanınca yaşanan hız kayıpları ve kopmaları azaltmak amaçlı yapılmış bir teknoloji. Yani faydalı diyebilirim. Günümüzde Türkiye özelinde fiyatlarından dolayı standart olamıyor. Ama bence standart olması gereken bir teknoloji.
Yazdığım performans modemin dibindeykenki performansı zaten. Ama uzaktayken bir hayli düşüyor, o çözülsün yeter.

Kanka Turknet ile 100mbps internet paketin var ise modem alınca 200mbps olmaz, 100mbps verir yine.
Uzaktan çekme gücü için modem alabilirsin.
1000mbps versiyonuna heveslenmiştim zaten ilk, ama altyapı maksimum 100 destekliyordu o yüzden olmadı 😔 Zaten verdiğim hız değeri modemin dibindeykenki performansı, uzaklaşınca bir hayli düşüyor. O hallolsun, yeter. Ben zaten çok menunum 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı