TurkNet xDSL maksimum hızı düşüyor

perseverance

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba,
TurkNet kullanmaktayım. Hattım 100 Mbps destekliyor. Uzun zamandır da hattımdan neredeyse 100 Mbps'in tamamını alabiliyordum. 8-9 aydır ikamet ettiğim yerde yoktum. Bugün kontrol ettiğimde hat değerlerinde maksimum hızın ve tanımlı hızın düştüğünü fark ettim.
Normalde tip-7 kabinden hizmet alıyordum. Şimdi kontrol ettiğimde kabinin yanına da TIP-23 küçük kabin eklemişler(eskiden port yoktu), sorunun eklenmesinden kaynaklandığını ve hızın bölünmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum.
Sizlere bana ve aynı binadaki komşuya ait(sağ) eski ve yeni hat değerlerini paylaşıyorum.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

TurkNet forumunda da benzer bir konu açılmış.

Eski hat değerleri

once.jpg

once22.png

Güncel değerler

sonra.png

sonra 2.png

Hız değerleri
(TurkNet'den önce Millenicom kullanıyordum)

Screenshot 2022-01-30 190152.png
Screenshot 2022-01-30 190221.png

Merhaba,
TurkNet kullanmaktayım. Hattım 100 Mbps destekliyor. Uzun zamandır da hattımdan neredeyse 100 Mbps'in tamamını alabiliyordum. 8-9 aydır ikamet ettiğim yerde yoktum. Bugün kontrol ettiğimde hat değerlerinde maksimum hızın ve tanımlı hızın düştüğünü fark ettim.
Normalde tip-7 kabinden hizmet alıyordum. Şimdi kontrol ettiğimde kabinin yanına da TIP-23 küçük kabin eklemişler(eskiden port yoktu), sorunun eklenmesinden kaynaklandığını ve hızın bölünmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum.
Sizlere bana ve aynı binadaki komşuya ait(sağ) eski ve yeni hat değerlerini paylaşıyorum.

Eski hat değerleri.

Eki Görüntüle 1288732

Eki Görüntüle 1288758

Güncel değerler.

Eki Görüntüle 1288763

Eki Görüntüle 1288765

Hız değerleri.

Eki Görüntüle 1288794Eki Görüntüle 1288798

Hocam VDSL sisteminde sisteme ne kadar yeni abone girerse hız o kadar düşer.
Demek ki bölgende abone çokluğu var ki ek port koymuşlar.

Şu anda yapacağınız çok bir şey yok gibi.

Aynı durum benimde başıma geldi. Aralık ayında daha yeni koyuldu 2 saha dolabı. 100Mbps 60'a düştü. Düzelme falan yok. Bende dikkatimi çeken receive power değerinin eksiye düşmesi.

Merhaba,

Eski hat değerleri

Eki Görüntüle 1288732

Eki Görüntüle 1288758

Güncel değerler

Eki Görüntüle 1288763

Eki Görüntüle 1288765

Hız değerleri

Eki Görüntüle 1288794Eki Görüntüle 1288798
Merhabalar, bölgedeki yoğunluğa bağlı olarak değerlerde değişiklik yaşanmış olabilir. Destek kaydı oluşturursanız ekipler gereken incelemeyi sağlayıp bilgi aktaracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı