TurkNet'e Geçilmeli mi?

Hizmetin saglanmasi tamamen altyapiyla alakali, bunu anlamiyor musunuz?
Benim soruna da müşteri kaynaklı diyorlar. Santralden sinyal gelmiyor ama nasıl oluyorsa müşteri kaynaklıymış. Türk Telekom ve TurkNet sistemlerine tam yetki verseler de santrallerine gidip kendim düzeltsem bari... Tüm panel şifreleriyle falan anca yeterli yetkim olur sanırım.

Müşteri hizmetleri yerine rastgele bir yapay zeka koysalar çok daha iyi iş çıkarırdı eminim ki.
Bu dediğim nasıl altyapı ile alakalı olabilir? Santralden sinyal gelmemesi bile bu arkadaşlara göre müşteri kaynaklıymış. Yan komşu Millenicom ile rahatlıkla 100 Mbps alabiliyorken TurkNet sinyalin S'sini veremiyor. Müşteri hizmetleri yerine Siri'yi koysalar çok daha iyi iş çıkarır. Bir sene versem belki anca düzeltirler.

Müşteri hizmetleri olmaması kullanmamak için tek başına bile yeterli bir sebep.

Türknet kullanıyorum. Evet sıkıntılar yaşadım ama desteğe yazdığımda güç içerisinde çözüldü hepsi. İnterneti bağlama aşamasında 2 hafta beklettiler. Sonrasında ise düzgün bir hizmet aldım. Dediğim gibi bir kaç kez kesinti oldu ya da internet sıkıntısı ama desteğe yazdığımda çözüme ulaşabildim. Bundan önce ttnet ve superonline kullandım ikiside oturduğum yerde bana 16-8mpbs'den fazla vermezken türknetten şu an 82 mbps download 7.5mbps upload alıyorum ve 95 tl ödüyorum.

Bu dediğim nasıl altyapı ile alakalı olabilir? Santralden sinyal gelmemesi bile bu arkadaşlara göre müşteri kaynaklıymış. Yan komşu Millenicom ile rahatlıkla 100 Mbps alabiliyorken TurkNet sinyalin S'sini veremiyor. Müşteri hizmetleri yerine Siri'yi koysalar çok daha iyi iş çıkarır. Bir sene versem belki anca düzeltirler.
TurkTelekom tarafindan TurkNet'e verilen altyapi destegi bulundugun bolgede yetersiz olabilir. Yine de sen hakli olarak hizmet almak istiyorsun. Ama yapilmasi gereken iyi arastirmayla sağlayıcı degistirmek ve bunu onermek.

Müşteri hizmetleri olmaması kullanmamak için tek başına bile yeterli bir sebep.

Hocam sizin sorun tam olarak ne TurkNet destek kaydında Türk Telekom sistem mesajında müşteri kaynaklı sorun diye mi yazıyor? Eğer öyleyse Türk Telekom müşteri olarak görüyor TurkNet'i yani sorun sizden kaynaklı değil TurkNet'ten kaynaklı durum böyleyse.

Turk Telekom tarafindan TurkNet'e verilen altyapi destegi bulundugun bolgede yetersiz olabilir. Yine de sen hakli olarak hizmet almak istiyorsun. Ama yapilmasi gereken iyi arastirmayla sağlayıcı degistirmek ve bunu onermek.
Türk Telekom kısmından Türk Telekom sorumlu ama kimse hiç ilgilenmiyor resmen. Arayıp konuşabileceğimiz biri bile yok. En azından "müşteri kaynaklı" deyip arıza kayıtlarını kapatmayabilirlerdi. Bildiğimiz daire içi sorun var diyorlar ama kablo girişten eve kadar TurkNet tarafından çekildi. :)

Türk Telekom, müşteri kaynaklı dedi diye hiç araştırmaya bile gerek duymuyorlar. Sinyalin santralden gelmemesi müşteri kaynaklı ise bir zahmet santral ve ağ sistemleri için her müşteriye erişim versinler ki düzeltebilelim...
Türk Telekom sistem mesajında müşteri kaynaklı sorun diye mi yazıyor?
Öyle demelerinin üzerine bir de müşteri hizmetleri bizzat arayıp "daire içi" sorun var dedi ve kaydı kapattı ama sorun santralden sinyalin hiç gelmemesi. Hat direkt ölü. İlgi ve araştırma sıfır. Başka kayıt açtılar fakat bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

TurkNet'ten sadece müşteri hizmetleri yüzünden uzak durulmalı diye düşünüyorum.

Türk Telekom kısmından Türk Telekom sorumlu ama kimse hiç ilgilenmiyor resmen. Arayıp konuşabileceğimiz biri bile yok. En azından "müşteri kaynaklı" deyip arıza kayıtlarını kapatmayabilirlerdi. Bildiğimiz daire içi sorun var diyorlar ama kablo girişten eve kadar TurkNet tarafından çekildi. :)

Türk Telekom, müşteri kaynaklı dedi diye hiç araştırmaya bile gerek duymuyorlar. Sinyalin santralden gelmemesi müşteri kaynaklı ise bir zahmet santral ve ağ sistemleri için her müşteriye erişim versinler ki düzeltebilelim...
İste bu noktada şans faktörü devreye giriyor. Bazen ne kadar ugrassan da sonuç kötü oluyor anlayabiliyorum. Umarim butun saglayicilar iyi hizmet vermek icin calisip altyapiyi daha da gelistirebilirler.

Oturduğum sitede Kablonet Fiber, Superonline Fiber ve Turk Telekom FTTH altyapısı bulunuyor ancak benim seçimim uygun fiyatı, taahüt ettiği hızı vermesi ve mükemmel müşteri hizmetleri ile Kablonet oldu. @Tim hocama kesinlikle katılıyorum, doğru söylemiş. Superonline ve Kablonet'e hiç düşünmeden başvurabilirsiniz altyapınız destekliyorsa. Fiber TT altyapınız varsa TT'da öneririm, sorun çıkartmaz.
1608075782695.png

Sizin sorununuz ne? Biri de moderator... Hizmetin saglanmasi tamamen altyapiyla alakali bunu anlamiyor musunuz? Sahsen 4 senedir 2 farkli konumda TurkNet kullaniyorum ve sorun yasadigimda dahi 2 gun icerisinde online islemlerden donus saglayip sorunumu cozduler. Su an Kadikoy semtinde fiber altyapi destegi de almaya basladim. Yani insanlari yanlis yonlendirmeyin.
Eki Görüntüle 782912

Dostum sana gelecek olursak, yapabileceğin en mantikli hareket cevrende arastirma yapmaktir. Komsuna, esnafa, internet cafelere sormak. En sorunsuz saglayiciyi sen bulmalisin.
Ne sorunundan bahsediyorsun hayırdır? 7 ay boyunca kullandım, tecrübe ettim. Müşterisini en çok mağdur eden firma, internet sağlayıcıları arasında. İnsanı muhatap alan kimse yok. İsterse 5 gbit hız sağlasın. Ucuz etin yahnisi yavan olur. Senin sorunların 2 günde çözüme ulaşmış, benim sorunlarım 2 ay boyunca çözülemedi. Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı