TurkNet'ten Millenicom'a geçiş süreci

Sinan Uğurlu

Kilopat
Yer
Datacenter
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Ağ Altyapı Danış.
İyi akşamlar, bildiğiniz üzere TurkNet yakın zamanda port fiyatlarına yapılan zamdan dolayı, elinde olmayarak zam yaptı. Bende fiber altyapı kullandığım için daha uygun olan ve daha öncesinde aynı Adres'te 2 sene boyunca kullandığım Millenicom'a geçme kararı aldım. Telefon ile arayarak başvurumu yaptım, mail yolu ile başvuru evraklarım 5 dk içerisinde gönderildi, bu evraklar; TurkNet abonelik iptal dilekçesi, ınternet'e geçiş belgesi ve sözleşme olarak gönderildi, ayrıca kimlik fotokopisini de taradıktan sonra mail yoluyla kendilerine geri gönderdim. 100 Mbps'lik paketi 124 ₺'ye aldım. Evrakları mail yoluyla gönderdikten 12 saat sonra TurkNet aboneliğim iptal edildiğine dair SMS aldım, 15 dk sonra ise Millenicom tarafından aboneliğimin aktif olduğuna dair mesaj aldım. Ancak tılgın modem kullanmama rağmen internetin gelmesi 1 saat kadar sürdü. Bana mail yoluyla gönderilen evrakların çıktısını aldıktan sonra (12 sayfa) kimliğimin önlü arkalı fotokopisini de çıktı alarak UPS Kargo ile gönderdim (UPS Kargo evden ücretsiz olarak alıyor, isteyenler Yurtiçi Kargo ile de gönderebilir. Mail içerisinde gerekli bilgiler size gönderiliyor.). Hız testi konusuna gelirsek;

Screenshot 2022-08-09 222624.jpg

Sonuç itibari ile, şu an için tek sorunum DNS konusunda, ilk başlarda yazılım ile uğraşmamdan ötürü yasaklı olmasa bile bu siteye erişemezsiniz tarzı bir uyarı alıyordum, ancak sözleşmede "standart profil" seçili olduğu için kısıtlanmış, bunu kaldırdım ama internetin kendine gelmesi 2-3 günü buldu, şu anda herhan gibir sorunum yok. Gayet memnunum, aynı zamanda arkadaşını getir kampanyasıda bu firmada geçerli, ancak tanımlamak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor, eğer kampanyadan yararlanmak isteyen olursa özel mesaj iletebilir 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı