TurkNet'ten Millenicom'a geçmek

HakanDogan

Hectopat
Son günlerde ISS ile mi alakalı bilmiyorum ama internette kopma sorunları yaşadım ve bunun için Online işlemlerden arıza kaydı oluşturdum. Gelen saçma sapan cevaplar beni sinirlendirdi yok modeminizi 90 derece bilgisayarınıza doğru konumlandırın, yok Wi-Fi analyzer programı ile Wi-Fi kanalınızı değiştirin falan, ya da bağlandığınız cihazlar uyumlu olmayabilir diye abuk subuk yanıtlar aldım. Ben bu dediğiniz ayarlamaların hepsini biliyor ve yapıyorum dedim benim 2 gündür neden internetimde kopmalar oluyor bana bunun nedenini araştırabilir misiniz diye ısrar ettim. Biz kablosuz bağlantılar için bir şey yapamıyoruz iç tesisatınızı kontrol ettirebilirsiniz dediler.

1 Senedir kullandığım TurkNet ile bu tarz olaylar nadiren olsa da yaşadım ama en azından düzeltiyorlardı, bu kez koydukları tavrı hiç beğenmedim. Ayrıca gün içerisinde 3 ve 3'den az kopmaları normal karşılamaktayız diye bir cümle kurdu. Yani ben anlamadım TurkNet'in bu yaptığı sizce normal mi siz ne düşünüyorsunuz? Yakın zaman içerisinde bir yakınım Millenicom'a geçiş yaptı ve bana davet kodu gönderdi, fiyatları ve hızları (upload hariç) aynı bende denemek istiyorum. Sizce önce aboneliğimi iptal ettirip mi geçeyim yoksa bu işlemi Millenicom'a mı bırakayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar hocam geçmiş olsun.
Bu tür olaylarda cidden iç tesisat kaynaklı oluyor.
Rica etsem modem arayüzünden dsl değerlerini atar mısınız ?

Millenicom da aynı 50 Mbps paket 15 zor alıyorum o da en yükseği. Arayınca 40 dakika bekliyorsun bağlanınca kablo çıkar, şunu tak, bunu sök gibi saçma sapan işlemler.

Hocam, arayıp görüşebilirsiniz. Ben Millenicom'a geçtim. Genel olarak iyi.

Dedikleri gibi iç tesisatla alakalı olabilir. Bir usta çağırıp hat değerlerinizi ölçtürmenizde fayda var. Millenicom'u bir arkadaşım kullanıyor ve hiç memnun değil, sürekli şikayet ediyor. Bölgeden bölgeye değişebilir tabii ki bu durum. Siz yine de firma değiştirmeden önce bir hat değerlerinize bakın.

Evet hocam tahmin edildiği gibi SNR değeriniz düşük.
İnternet servis sağlayıcınızı arayarak hızınızı 24'e sabitletirseniz sorununuz çözülecektir.
Hocam ben değerlerimi bilmiyorum lakin 50 Mbps paketim var genel olarak 10-15 civarı alıyorum en fazla 45'i gördüm 35 veya 40'a sabitlesem tam hız alabilir miyim?

Hocam ben değerlerimi bilmiyorum lakin 50 Mbps paketim var genel olarak 10-15 civarı alıyorum en fazla 45'i gördüm 35 veya 40'a sabitlesem tam hız alabilir miyim?
Değerlerinizi görmeden birşey söylemek zor.
Şunu belirtmekde fayda var, internet hızınız bu kadar değişkense testleri wifi üzerinden yapmışsınız demektir. Bununla doğru sonuca ulaşamazsınız testlerinizi ethernet kablosuyla yapın aksi taktirde bazen 2 metre bile 10 mbps hız düşürebiliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…