TUSAŞ T70 Hava Kuvvetlerine Teslim Edildi!

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
24
Yer
İstanbul
TUSAŞ, sonunda hava kuvvetlene de T70'i teslim etti. TUSAŞ, 2024 yılına kadar 38 adet helikopterin üretimini tamamlayacak. ABD'den uzatılacak lisans ile TUSAŞ 5 kullanıcı için 109 adet üretim yapacak.

109 adet helikopterden; Kara Kuvvetleri Komutanlığı 22 adet, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 6 adet, Özel Kuvvetler Komutanlığı 11 adet, Jandarma Genel Komutanlığı30 adet, Emniyet Genel Müdürlüğü 20 adet ve Orman Genel Müdürlüğü’nün 20 adet helikopteri teslim alması planlanıyordu.

Yalnız ben hava kuvvetleri için boyanan rengi beğenmedim. Mor - lacivert karışımı bir renk. Hava kuvvetlerindeki lacivert tuluma da hiç ısınamamıştım zaten. Bu helikopterlerin arazide iyi kamufle edilmesi gerekiyor. Kamuflaja sahip bir helikopteri ormanlık alanda 1 kilometreden dahi göremezsiniz. Sadece sesini duyabilirsiniz.

FmSzI8aWAA8-Ull.jpeg

Yeşil tulumcuyum ben arkadaş. Olması gereken de bu bence :D

Dn1UtKJXgAAF8gy.jpg

ABD'deki kamuflaj ise bu şekilde. Gayet iyi.

US Army S-70 Black Hawk. For Pitz Defense Analysis.jpg

NOT: Jandarma ve Kara Kuvvetlerine verilen kamuflaj güzel.

5297f82e-a6c3-4d9d-b237-5bef2fc5b825.-850x566.jpg

Son düzenleme:
Tusaş, sonunda hava kuvvetlene de T70'i teslim etti. Tusaş, 2024 yılına kadar 38 adet helikopterin üretimini tamamlayacak. ABD'den uzatılacak lisans ile tusaş 5 kullanıcı için 109 adet üretim yapacak.

109 adet helikopterden; kara kuvvetleri komutanlığı 22 adet, hava kuvvetleri komutanlığı 6 adet, özel kuvvetler komutanlığı 11 adet, jandarma genel komutanlığı30 adet, emniyet genel müdürlüğü 20 adet ve Orman Genel Müdürlüğü'nün 20 adet helikopteri teslim alması planlanıyordu.

Yalnız ben hava kuvvetleri için boyanan rengi beğenmedim. Mor - lacivert karışımı bir renk. Hava kuvvetlerindeki lacivert tuluma da hiç ısınamamıştım zaten. Bu helikopterlerin arazide iyi kamufle edilmesi gerekiyor. Kamuflaja sahip bir helikopteri ormanlık alanda 1 kilometreden dahi göremezsiniz. Sadece sesini duyabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1631156

Yeşil tulumcuyum ben arkadaş. Olması gereken de bu bence :D

Eki Görüntüle 1631163

ABD'deki kamuflaj ise bu şekilde. Gayet iyi.

Eki Görüntüle 1631162

Not: Jandarma ve kara kuvvetlerine verilen kamuflaj güzel.

Eki Görüntüle 1631168

Helikopterde önemli tabii ama bombardıman ve avcı uçakları da lazım bize.

O morumsu renk M3 E46 ile iyi gider.
Acaba renk kodu ne ki?
Güneşte iyi parlar.
Sadece rengine takılman ilginç. Eskiden daha teknik konulardan bahsederdin.
Yılların başarılı helikopterini lisans altında üretip kritik birliklere veriyoruz. Teknikten ziyade renk daha çok konuşulmaya değer bu yüzden. Maalesef lacivert furyasini yakıştıramıyorum. Ki kamuflaj da en az teknik kadar önemli bir konudur 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı