Tuşlu telefon önerisi

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Sosyal medyanın, özellikle Instagram uygulamasının çok zamanımı harcadığını fark ettim ancak bırakmak istediğimde bunu da yapamadım ve şu an çözüm olarak tuşlu telefona geçmek istiyorum. En fazla 600 TL veririm tuşlu bir telefona. Buradaki telefoncularda aşağıdaki telefon 800 TL.

Sitede ise 543 TL. Aynı telefon aynı sitede teşir olarak da bulunuyor. Yaklaşık 100 TL daha uygun. Ayrıca buradaki dükkanlarda şu telefonu da buldum:

Bunun siyahı buradaki dükkanda olan. İnternette ise siyah renklisi yaklaşık 50 TL daha pahalı. Çevre dükkanlarda bu ürün 650 TL. Ancak bir dükkanda 400'e buldum. Yurt dışı cihazı dedi. Sıfır cihaz dedi. 30 TL'ye IMEI kaydı atılacak, şarj aleti de verilecek dedi. Yani 430 TL'ye denk geliyor. Hemen alıp kullanmak istiyorum. Sizce internetten garantili ürünleri mi alayım yoksa bu yurt dışı cihazını mı? Adam bir hafta kullan, sıkıntı olursa tamir ederiz bedavaya dedi. Eğer internetten alırsam hiking modelini tercih ederim. Dedem uzun süre kullandı ve çok memnun kaldı. Bizim köyde telefon çok zor ve belli noktalarda çeker ancak o telefonu her yerde çekiyordu. Yine de bozulduğu için şu an geçici olarak başka bir telefon kullanıyor.

Konu çok dağınık oldu ama anlamışsınızdır umarım. Sizce 500'e (IMEI kaydı + hafıza kartı ile birlikte) buradaki yurt dışı cihazı mı alayım yoksa 600'e (hafıza kartı ile birlikte) internetten garantili cihazı mı alayım?

En fazla 600 TL'ye tuşlu telefon önerilerinize ve bu devirde tuşlu kullanma konusundaki görüşlernize de açığım. Teşekkürler.

Edit: Kötü de olsa bir kamerası olması kötü olmaz. Arkadaşlarla bir anı olarak kalması amacıyla çekilen bir fotoğrafı saklama amaçlı vb.

Son düzenleme:
Yeni telefon almak yerine zaman kısıtlayıcı uygulamalar vs. deneyebilirsiniz. Akıllı telefonlar günümüzde ihtiyaç sayılır. En basitinden whatsapp'ı bile örnek verebilirim.

Yeni telefon almak yerine zaman kısıtlayıcı uygulamalar vs. deneyebilirsiniz. Akıllı telefonlar günümüzde ihtiyaç sayılır. En basitinden WhatsApp'ı bile örnek verebilirim.

Kısıtlama var zaten ancak bu tamamiyle bırakmak istiyorum. Ayrıca bu tek sebep değil. Tuşlu telefonlar daha çok hoşuma gidiyor. İşimi görecek. Daha fazlası yok. Daha az masraf. Ve başka sebepler de var. Tuşlu telefon almakta kararlıyım. WhatsApp olsa da sadece mesajlaşmak için kullanıyorum zaten. Bunu SMS ile de hallederim. Ayrıca tamamen teknbolojiyi bırakmayacağım. Bilgisayardan sosyal medya kullanmaya devam ederim.

Sorunu çözme biçiminiz yanlış. İradenizi kontrol altına almayı deneyin, bu bir çözüm değil.

İrademi kontrol altına alabildiğim kadar aldım. Hafta içi malum uygulamada 2 saati aşmıyorum. Toplam ise 4 oluyor ancak tuşlu istememin başka sebepleri de var. Zaten akıllı telefonumu elden çıkarmayacağım. Ayrıca Instagram gibi sosyal medya uygulamarını bilgisayardan kullanırım zaten. Tamamiyle kendimi soyutlamıyorum. Tek zorluk WhatsApp olur onu da hallederim bir şekilde.

Hiking almayın.
Neden?

Sosyal medyanın, özellikle Instagram uygulamasının çok zamanımı harcadığını fark ettim ancak bırakmak istediğimde bunu da yapamadım ve şu an çözüm olarak tuşlu telefona geçmek istiyorum. En fazla 600 TL veririm tuşlu bir telefona. Buradaki telefoncularda aşağıdaki telefon 800 TL.

Sitede ise 543 TL. Aynı telefon aynı sitede teşir olarak da bulunuyor. Yaklaşık 100 TL daha uygun. Ayrıca buradaki dükkanlarda şu telefonu da buldum:

Bunun siyahı buradaki dükkanda olan. İnternette ise siyah renklisi yaklaşık 50 TL daha pahalı. Çevre dükkanlarda bu ürün 650 TL. Ancak bir dükkanda 400'e buldum. Yurt dışı cihazı dedi. Sıfır cihaz dedi. 30 TL'ye IMEI kaydı atılacak, şarj aleti de verilecek dedi. Yani 430 TL'ye denk geliyor. Hemen alıp kullanmak istiyorum. Sizce internetten garantili ürünleri mi alayım yoksa bu yurt dışı cihazını mı? Adam bir hafta kullan, sıkıntı olursa tamir ederiz bedavaya dedi. Eğer internetten alırsam hiking modelini tercih ederim. Dedem uzun süre kullandı ve çok memnun kaldı. Bizim köyde telefon çok zor ve belli noktalarda çeker ancak o telefonu her yerde çekiyordu. Yine de bozulduğu için şu an geçici olarak başka bir telefon kullanıyor.

Konu çok dağınık oldu ama anlamışsınızdır umarım. Sizce 500'e (IMEI kaydı + hafıza kartı ile birlikte) buradaki yurt dışı cihazı mı alayım yoksa 600'e (hafıza kartı ile birlikte) internetten garantili cihazı mı alayım?

En fazla 600 TL'ye tuşlu telefon önerilerinize ve bu devirde tuşlu kullanma konusundaki görüşlernize de açığım. Teşekkürler.

Edit: Kötü de olsa bir kamerası olması kötü olmaz. Arkadaşlarla bir anı olarak kalması amacıyla çekilen bir fotoğrafı saklama amaçlı vb.

Nokia 6300 veya Nokia N70 tavsiye edebilirim. ( temiz düzgün olması şartı ile)

Eğer illa tuşlu telefon olmayacaksa ve WhatsApp ana ihtiyaç arasında değilse Nokia 500 (Symbian Belle Refresh versiyonu yüklü modeli) yada Nokia C6-01 olabilir. Ama tuşlu telefon istiyorsanız Nokia E6 olabilir.

Geri
Yukarı