Twitch Bandwidth Test Quality Sorunu

Yer
Ankara
Daha fazla  
Twitch yayıncılık hayatıma yeni başlayan biriyim ve Bandwidth Test programında test yaptığımda Quality kısmı resimdeki gibi kötü geliyor ve bu yayına çok olumsuz bir biçimde yansıyor. Bunun sebebini ve nasıl yükselteceğimi bilen var mı acaba? Ayrıca internet hızım bu:
2eweeqqw.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka gibi, 46 mbps upload mı ? Hangi servis sağlayacısını kullanıyorsunuz, tahminimce superbox kullanıyorsunuz.
Mükemmel...

Şaka gibi, 46 mbps upload mı ? Hangi servis sağlayacısını kullanıyorsunuz, tahminimce superbox kullanıyorsunuz.
Mükemmel...
Yazıyor orada dostum ne kullandığım(Superonline, İstanbul). Bu arada dandik bir laptop ile yaptım hız testini. Güzel bir anakartta değerler daha doğru çıkacaktır.

Twitch belirli bi yere kadar düsük kalite sunuyor sanirim.Benim internetimde seninliyle ayni muhtemelen netspeed kullaniyosun. Twitchdeki görevleri yapip iştirak programini yaptiktan sonra kalite düzelmişti bende. Daha oncesinde 3000 bitratede 360p gibi bir görüntu aliyordum

Anladım, ne zamandan beri superonline upload hızını 5mbps üstüne çıkardı acaba. Hangi paket ?
Kurumsal özel pakettir. Ev'de kullanabileceğinizi düşünmüyorum. Fakat Para verdikten sonra evde upload hızında sınır olmuyor. Bazı paketler var fakat ücreti dolgun.
Twitch belirli bi yere kadar düsük kalite sunuyor sanirim.Benim internetimde seninliyle ayni muhtemelen netspeed kullaniyosun. Twitchdeki görevleri yapip iştirak programini yaptiktan sonra kalite düzelmişti bende. Daha oncesinde 3000 bitratede 360p gibi bir görüntu aliyordum
Öyle bir durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Bu test programı twitch'e ait değil. Neye göre hesaplama yaptığını tam olarak bilemeyiz. Siz bant genişliğini bit bazında yüksek tutarsanız kalite Kaynak olarak yükselecektir. Bazı kişiler kayıplı olarak 720p, 1080p yayınlar yapıyor.

Kurumsal özel pakettir. Ev'de kullanabileceğinizi düşünmüyorum. Fakat Para verdikten sonra evde upload hızında sınır olmuyor. Bazı paketler var fakat ücreti dolgun.

Öyle bir durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Bu test programı twitch'e ait değil. Neye göre hesaplama yaptığını tam olarak bilemeyiz. Siz bant genişliğini bit bazında yüksek tutarsanız kalite Kaynak olarak yükselecektir. Bazı kişiler kayıplı olarak 720p, 1080p yayınlar yapıyor.
Sonuçta twitch stream key yazarak o programi kullaniyosun. Bende 3000 bitrateye ragmen camur gibi yayin yapiyordum. Cok fazla yayıncıya sordugumda partnerlik almadan kaliteli yayın yapamazsın cevabını aldım. Daha sonra iştirak programina katilarak kalitem 720p seviyesine yükseldi. Bununla alakali oldugunu düsünüyorum. Ayrica iştirak yokken youtubede aynı ayarlarla yayin yaptigim zaman kalite gercekten yüksekti fakat twitchde çok kötüydü

Sonuçta twitch stream key yazarak o programi kullaniyosun. Bende 3000 bitrateye ragmen camur gibi yayin yapiyordum. Cok fazla yayıncıya sordugumda partnerlik almadan kaliteli yayın yapamazsın cevabını aldım. Daha sonra iştirak programina katilarak kalitem 720p seviyesine yükseldi. Bununla alakali oldugunu düsünüyorum. Ayrica iştirak yokken youtubede aynı ayarlarla yayin yaptigim zaman kalite gercekten yüksekti fakat twitchde çok kötüydü
Benim yayın yaptığım zamanlarda Kaynak olarak kısıtlama yapılmıyordu iştirak programı benden sonra çıktı diyebilirim. Belki de insanları düzenli kaliteli yayın yapması için serverlere çok yüklenmemek için kimin yayın yapıp yapmadığını anlamak için geliştirmiş olabilirler.

Yazdıklarınızı okudum. Quality kısmı sürekli düşük çıkıyor ve bu sebeple yayın çamur gibi oluyor. Bakın size örnek bir ekran görüntüsü atıyorum. Bu çöp kalite nedir ?
Adsız.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı