Twitch.tv üzerinden canlı yayın yapma rehberi

Kerem Bayer

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Bu videomda sizlere twitch.tv üzerinden canlı yayın nasıl yapılır? Hangi ayarlar ve neler gerekli kendi bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım. Faydalı olduysam ne mutlu bana. İzleyen herkese teşekkürler. @yavuz eskin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hemen deneyeceğim. Biraz geç oldu kusura bakmayın yeni gelebildim eve.

Bir sorum daha var. En yüksek bit hızını 400 ayarlamışsınız. Fakat bende ping çok oluyor 100 e düşürdüm ne gibi bir problem olur onu düşürmek neyden fedakarlık ettirir bizi? @Kerem Bayer

Teşekkürler hemen deneyeceğim. Biraz geç oldu kusura bakmayın yeni gelebildim eve.

Bir sorum daha var. En yüksek bit hızını 400 ayarlamışsınız. Fakat bende ping çok oluyor 100 e düşürdüm ne gibi bir problem olur onu düşürmek neyden fedakarlık ettirir bizi? @Kerem Bayer
Video da bahsettiğim gibi sistemine ve internet hızına bağlı olarak ayarlıyorsun o değerleri. Benim sistemim orta seviyeye yakın ve internetim de 1 mbps upload hızına sahip olduğu için fazla zorlamıyorum. Onu pek düşürmenize gerek yok açıkçası. Eğer 0.60-0.70 kbps upload hızınız varsa bile o değeri en fazl 300'e düşürün. Onun dışında eğer çok ping oluyorsa league of legends oyun esnasında tüm kaliteleri en düşüğe alın ve gölgeleri kapatın. Daha sonra OBS de video kısmında çözünürlük düşürme kısmında kaliteyi ayarlayın. 640x360 çözünürlükte bir yayını ancak verebilirsiniz 0.60-0.70 kbps upload hızında. Eğer hala ping oluyorsa 568x320 ya da daha düşük bir çözünürlük değerinde yayın yapmayı deneyebilirsiniz fakat ben 360p den aşağısını tavsiye etmiyorum çünkü gözleri bayağı yoruyor o kalite. Ama tercih sizin. Kolay gelsin.

En yüksek bit hızını 100'e düşürdüm ping de yok yayında normal durumda gözüküyor. 100 de yayın yapsam bir problem olmaz heralde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı