Twitch yayını için 2600X-RX580 sistem yeterli mi?

• Konuyu başlatan fLux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 798
2.000 ayırabilirim ekran kartına. Ek olarak monitör ve kulaklıkta almam gerekecek aklımda hyperxcloud2 ve ZOWIE-EC1a var.
Gerek ürünün soğutması, gerek sana söylediğim NVENC teknolojisine olan uygunluğuna ve QP bilişimin hizmet kalitesine güvenim tam olarak önerim bu üründür: Asus ROG Strix GeForce GTX 1650 Super 4GB GDDR6 128Bit Ekran Kartı
İnsanlar yayıncılıkta bile neden NVIDIA ekran kartı tercih etmeli? Bir kez daha anlaşılması adına söylemek istedim.
Yok ben illa piyasa araştırayım vs. dersen ucuz etin yahnisi olmaz. Ama model olarak GTX 1650 Super almanı öneririm.

Gerek ürünün soğutması, gerek sana söylediğim nvenc teknolojisine olan uygunluğuna ve QP bilişimin hizmet kalitesine güvenim tam olarak önerim bu üründür: Asus ROG Strix GeForce GTX 1650 Super 4GB GDDR6 128Bit Ekran Kartı
İnsanlar yayıncılıkta bile neden NVIDIA ekran kartı tercih etmeli? Bir kez daha anlaşılması adına söylemek istedim.
Yok ben illa piyasa araştırayım vs. dersen ucuz etin yahnisi olmaz. Ama model olarak GTX 1650 Super almanı öneririm.

Önerin için çok teşekkürler, araştırmaya başladım.

Önerin için çok teşekkürler, araştırmaya başladım.
RX 580 değiştirilmesi gereken bir ekran kartı değil. Eğer GTX 1650 Super alırsanız boş yere para harcamış olacaksınız. Çok gereksiz bir hareket olur. GTX 1650 Super 1080P'de oyunlarda ortalama 2 FPS daha fazla veriyor. Bunun yanında 4 GB VRAM'i var oyunlar son yıllarda VRAM'e çok fazla yüklenmeye başladı. Bence aldığınıza pişman olursunuz. İşlemci de gayet yeterli. O işlemcide RTX 2080Ti bile kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
RX 580 değiştirilmesi gereken bir ekran kartı değil. Eğer GTX 1650 Super alırsanız boş yere para harcamış olacaksınız. Çok gereksiz bir hareket olur. GTX 1650 Super 1080P'de oyunlarda ortalama 2 FPS daha fazla veriyor. Bunun yanında 4 GB VRAM'i var oyunlar son yıllarda VRAM'e çok fazla yüklenmeye başladı. Bence aldığınıza pişman olursunuz. İşlemci de gayet yeterli. O işlemcide RTX 2080 Ti bile kullanabilirsiniz.

İleride ekran kartını dediğin gibi o model bir şeyler alabilirim.
Karşılaştırmaya baktım ekran kartlarındaki, pek bir fark yok. NVIDIA yayında daha stabil çalışıyor sanırım. İşlemci yükünü alıyor.
Bu sisteme 16 GB daha RAM eklesem, bana faydası dokunmaz mı?

İleride ekran kartını dediğin gibi o model bir şeyler alabilirim.
Karşılaştırmaya baktım ekran kartlarındaki, pek bir fark yok. NVIDIA yayında daha stabil çalışıyor sanırım. İşlemci yükünü alıyor.
Bu sisteme 16 GB daha RAM eklesem, bana faydası dokunmaz mı?
Şimdilik RAM eklemenize gerek yok. RAM'in fekans aralığı da gayet iyi. Bu hâliyle internet hızına bağlı olarak yayın yapmanıza yetecektir. Sonra ise duruma göre yükseltme yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı