Twitch Yayını İzlerken Yayının Belli aralıklarla Donması

Emre88

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, masaüstü bilgisayarımda kablolu internet ile bağlıyım. 35 Mbps internet hızımı sonuna kadar alıyorum, Twitch'de bir kanalı kaynak olarak telefonda Wi-Fi ile izlerken hiçbir donma olmuyor, bilgisayarda veya telefonda YouTube'da 1080p 60FPS izlediğim videolarda da hiçbir donma olmuyor lakin bilgisayarımda sadece Twitch'de bunu yaşıyorum. Sorun nedir, çözümü ne olabilir?

Video kalitesini 720p yapın eğer 1080p ise, donma sorunu çözülürse işlemciden (ekran kartından olacagını zannetmem), eğer çözülmezse tarayıcı değişin öyle deneyin.

Donanım hızlandırmayı kapat öyle dene, olmazsa Edge tarayıcısını indir. Onda da donanımsal hızlandırmayı kapat çözülecektir.
Maalesef Edge'de de durum aynı. linkteki 4K 60FPS videoyu donma olmadan izleyebiliyor olmam ama Twitch'de 1080p 60fps yayını izleyememem saçma geliyor.

Oyunlarda ping sorunu yaşıyor musun kullandığın internetle? Ben ne zaman ping sorunu olan bir internet kullanıyorsam tam da bu dediğin oluyor. Hız önemli değil ama ping özellikle live stream olan uygulamalarda çok sorun yaratıyor anladığım kadarıyla. Ve bu sorunu resmen ara belleğe yüklemekte sorun yaşadığı için periyodik aralıklarla yapıyor ve donuyor yayın.

Oyunlarda ping sorunu yaşıyor musun kullandığın internetle? Ben ne zaman ping sorunu olan bir internet kullanıyorsam tam da bu dediğin oluyor. Hız önemli değil ama ping özellikle live stream olan uygulamalarda çok sorun yaratıyor anladığım kadarıyla. Ve bu sorunu resmen ara belleğe yüklemekte sorun yaşadığı için periyodik aralıklarla yapıyor ve donuyor yayın.
Hayır, mesela CS:GO oynarken pingim her zaman sabit, dalgalanma hiç olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı