Twitch yayınında FPS düşüşü

• Konuyu başlatan visu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 827

visu

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba! Twitch yayını yapmaya başladım. 4.9Mbps upload var ve 1080P60FPS 4500 bitrate veriyorum. Yayın istatistiklerine baktığımda yayının oyunda duran yerlerde 60 ama çoğu zaman 20'ye düştüğünü gördüm yayın kasıyor ama PC değil. Ne yapmam gerekiyor? 1080P60FPS kalsa ve 3500 veya 4000 bitrate versem sorun düzelir mi?
Yayını 860P60FPS 4000 bitrate yapsam çözülür mü sorun? Ya da 1080P48FPS yapmak istesem kaç bitrate vermem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bileşenlerinize ek yük uygulayan her şeyde FPS düşecektir. Gayet doğal durum. Yayında da internet hızınıza göre bir kasma söz konusudur.
cevabınız için teşekkürler. Peki yayını 1080p48fps açsam 4000 bitrate verebilir miyim eğer biliyorsanız?
900p 60FPS ve 3500 bitrate olarak düzenleyebilirsiniz. Problem çözülür. Nispeten de kaliteli görüntü elde edebilirsiniz.
864p60fps verebiliyorum. cevabınız için teşekkürler deneyeceğim.

cevabınız için teşekkürler. Peki yayını 1080p48fps açsam 4000 bitrate verebilir miyim eğer biliyorsanız?

864p60fps verebiliyorum. cevabınız için teşekkürler deneyeceğim.
Bu ayarları yaptıktan sonra yine problem yaşarsanız eğer sunucu ayarınız otomatikte ise sunucu değişimi yaparak deneyin. Tekrar sıkıntı yaşarsanız 720p ve 60FPS olarak değişim yapabilirsiniz. Zaten sizi izleyenler de o kaliteye mahkum olduğu için daha rahat izlerler :)

Hocam yayını ekran kartı üzerinden vermeyi ve Streamlabs OBS'yi kullanmayı deneyin. O upload hızına en fazla 3500 Bitrate verin, fazlasını deneme yanılmayla deneyebilirsiniz ama ilk olarak 3000 de deneyebilirsiniz. Son olarak oyuna başladığınızda oyun yakalama ekranını aktifleştirin kesinlikle FPS farkını göreceksiniz. Oyuna girerken ekran yakalama FPS kaybına yol açıyor bende ama oyun yakalamaya çevirince çok az bir FPS kaybı oluyor. Bu yazdıklarım işinizi görecektir diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı