Twitch'e yeni başlayanlara tavsiyeniz ne olur?

yasin orman

Hectopat
Arkadaşlar merhaba Twitch'e baslamak istiyorum ancak bir kameram yok ama bunun sorun olmayacağını düşünüyorum şimdilik. Açtığım GTA V yayınlarını 8-9 kişi izliyor bu kadar az izlenen bu yayıncı olma yolunda ilerleyen kardeşinize bir öneriniz olur mu?

• ASUS Prime A520M-K
  • Addlink 256 GB M.2 SSD.
  • BenQ GL2480 75Hz monitör.
  • Performans xercon 550W kasa.
  • AMD Ryzen 3 4300GE işlemci.
  • GeIL 8 GB RAM EVO Spear AMD Edition 3000MHz RAM.
Tek bilgisayar tek monitör açıyorum yayınları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalvarırım düzgün bir mikrofon al. Çok nadiren de olsa böyle az izlenen yayıncıları izlerim, neredeyse hepsinin sesi cehennemin 7. katından geliyor sanki. Düzgün bir mikrofon veya mikrofonu olan bir kulaklık o kadar da pahalı şeyler değil.

İzleyiciler ile iyi bağ kurun. Yayıncı-izleyici ilişkisinden çok arkadaş olun. Her yayıninıza gelsinler. Discord sunucunuz olsun. İzleyiciler ile sohbet edin, kaynaşın. Yayınlarınızı kaçırmadan izleyen bir topluluk oluşturun. Mümkünse izleyiciler ile de oyun oynayın.

Devam etme. Asla büyük seviyelere gelemeyeceksin şahsen söyleyim şimdiden yani ne kadar acı bir gerçekte olsa. Twitch ilk zamanlarda başlasaydın olabilirdin belki ama artık millet direk büyük yayıncılara gidiyor ve küçük yayıncılar izlenmeyip kalıyor. Yani eğleniyorsan o açıdan yap istediğin gibi de bir yerden sonra ikide bir düşük izlenme moral bozukluğu verir illaki.

Moral bozmak değil amacım. Son cümlede de dedim eğleniyorsan yap diye söyleyim sonra gıcıklığına yazdım zannetmeyin. Sadece demek istediğim şey hevesiniz sonradan kaçıpta moraliniz bozulmasın şimdiden haberiniz olsun diye yani.

Son düzenleme:
Her şeyden önemlisi istikrarlı olman. Yayınlarını bütçenin el verdiği kadar her zaman iyi seviyede tutman ve yayınına gelenlerle olan iletişiminin iyi olması. ancak yine altını çiziyorum istikrar çok önemli. Daha önce bu şekilde çok kişi gördüm 1 yıl boyunca adam 3-5 izlenme ile yayın açıyor ama hiç yılmayınca sonucu çok güzel olabiliyor. Tabii tam tersi de olabilir. Twitcth biraz da şans işi şu an gerçekten. Sen bir hedef koy kendine ve dümdüz ilerle. Kimseyi görmeden. Gelemezsen de üzülme. En azından denemiş oldun.

Geri
Yukarı