Twitch'i virüs Total'de tarattım ve virüs çıktı

VBA32 antivirüs motoru için gayet normal olan bir durumdur. Tarama işlemi gerçekleştirilen çoğu ögelere, yanlış algılama oranından dolayı tehdit damgası vuruyor. Yani Twitch uygulaması içerisinde bir problem bulunmuyor, VBA32 antivirüs motorunda sadece sorun bulunuyor.

Ne kadar doğru bilemem ama bilgisayarıma format atmadan önce Twitch yüklemiştim bir kere açılınca daha da kapanmıyordu, her kapadığımda otomatik açılıyordu. Antivirüs de bir şey bulamamıştı. Dikkatli ol yani.
Hocam koskoca yayıncılar hala Twitch kullanıyor. 50K+ izlenen adamlar var. Saçmalamayın lütfen olamaz böyle bir şey.

Minecraft'ı da tarattım orijinal bu arada. Kendi sitesinden almıştım

Dosya Ekleri

• asd.PNG
    asd.PNG
    83,9 KB · Görüntüleme: 81
@drake12, yine aynı şekilde yanlış algılama oranına sahip olan bir antivirüs motoru tarafından tehdit algılanmış.

Örneğin en son attığınız görselde bir tehdit bulan antivirüs motoru olan Jiangmin, VLC Media Player için de trojan sınıflandırmasında bulunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani Minecraft'ın ana sayfasından başlatıcısını indirdiğin için içerisinde herhangi bir tehdit olmayacaktır zaten.

Virus Total üzerindeki taramalarda dikkat etmeniz gereken şey, antivirüs testlerinde yanlış algılama oranı daha az olan antivirüs motorlarının tespit edip etmeme durumu olmamalıdır.

Geri
Yukarı