Twitter Telegram botu yapmak

musti1971

Kilopat
Daha fazla  
Bitirme ödevi olarak bana aşağıdaki ödev geldi. Sizce nasıl yapabilirim? Bilgisi olan var mı?
ödev içeriği : XLMUSD paritesi için 1 günlük periyotta son 5 barın en yükseği sinyalini bildiren twitter ve ya telegram botu

Python ile Requests ve Selenium kütüphanelerini kullanarak yapabilirsiniz. Eğer bu değerleri de size sağlayabilecek bir API bulabilirseniz de şahane olur. Tadından yenmez. Requests ile API'ye istek göndererek istediğiniz verileri çekersiniz ve Selenium ile bir bot yaparak elde ettiğiniz verileri Twitter/Telegram'a gönderirsiniz. Eğer güzel bir API bulamazsanız Selenium ile XPath veya lxml ile xpath kullanarak verileri web sitelerinden manuel olarak çekebilirsiniz.

Geç döndüğüm için özür dilerim. Sayenizde dediğiniz yöntemlerle kodu yazdım ve şu anda telegramda periyodik olarak fiyat bildirimi yapıyor. Çok teşekkür ederim.
Python dosyasını herhangi bir linke atsam ordan bot direk otomatik çekse ve benim bilgisayarımın açık olmasına gerek kalmasa. Böyle bir şey mümkün mü acaba ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı