Type-C USB 3.0 Hub laptop girişine veya cihazıma zarar verir mi?

osrt91

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Type-C girişine Slink USB 3.0 3 port takılabilen 1 adet gigabit girişi olan Hub cihazım var ona da 7 adet girişli TP-Link USB 3.0 bağladım. Kullandığım cihazlar ise klavye mouse mouse pad kamera mikrofon kablosuz kulaklık şeklinde. Acaba laptop cihazıma bir sorun yaratabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkatli kullanman lazım. USB falan donğunda hemen cek. Harici HDD bağlama. Dikkat edersen bir şey olmaz.

Hocam hiç şu an kadar donma yaşamadım. Ama çekinmedim de değil. Oyun bilgisayarı sonuçta bu cihazlara daha fazla USB koyulması gerekiyor. Peki sizce bu kullandığım cihazlar çok elektrik tüketen girişi yoran türde mi? Eğer tüketmiyorsa sorun yaşanmaz değil mi? Klavye mouse’da hız kaybı olur mu sizce? Kullandığım cihazlar bunlar.

Type-C’den USB girişi ve internet bu cihaz.

B5F871C5-B75E-4AE6-A8E1-5448107D448F.jpeg

Ekipmanlarım’da bu cihaza bağlı bu cihazda gri cihaza.

27D9CBF0-69C6-462D-BC04-3B6889D51C1D.jpeg

Laptopun eternet girişi yok mu. Bir de alttaki cihazın adaptörü var onu kullan USB portuna yük binmemiş olur. TP-Link olanın koruması var her şeyi ona tak sorun çıkmaz. HDD'yi bile kaldırır bu cihaz için ferah olsun.

Latopun internet girişi yok mu iki cihaz biraz fazla olmuş. Bide alttaki cihazın adaptörü olabilir. varsa kullan usb portuna yük binmemiş olur.

Hocam kablo kirliliğini önlemek için güzel bir düzenek yaptım her şeyi bilgisayar masamın altında topladım :) type-c ile bağladığım gri cihazımda sadece siyah olan adaptörle çalışan cihazım var o cihazın üstünde bütün saydığım ekipmanlar.

Gri olanın koruması yok. Onuda siyah olana bağla. Sıkıntı olursa kısa devre koruması önler.

O zaman şu şekilde bir çözüm geldi aklıma Type-C girişinden TP-Link cihazına giden kablonun ucuna bakayım ona bağlantı yapacağım bir kablo alayım gri cihazı siyaha bağlayıp sorunu komple çözeyim. Kablo bu şekildeymiş.
688826474z.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı