TYT fen nasıl?

Hhobo

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hiç temelim yok, neyle karşılaşacağım hakkında bilgi verir misiniz? İlk olarak biyolojiye mi kimyaya mı başlasam daha iyi olur? Branş branş gitmeyi düşünüyorum, her hafta birini bitirerek ilerleyeceğim. Kanal ve yayınevi de önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişiden kişiye değişir ama bence biyolojiden başla ve kesinlikle düzenli çalış sık sık tekrar et soru çöz. Biyoloji nankör derstir ara verirsen unutursun. Ama fizik ve kimya öyle değil bence, öğrenip soru çözdüğümde 1 ay geçse de yapabiliyorum ama bu demek değilki fizik ve kimyayı boşla. Hepsini düzenli çalış ama biyolojiyi 3 günde 1 tekrar edeceksen diğerleri 5 günüde bekleyebilir. Ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Kısaca kendinin yapamadığını düşündüğün, eksik kaldığını düşündüğün dersin üzerine git.

Fizik - VİP Fizik / Özcan aykın
Biyoloji - Fundamentals / Dr biyoloji / Biosem
Kimya - Kimya bilen
Ben bu kanalları beğeniyorum bir bakabilirsin.Hangisi sana iyi gelirse ondan devam edersin.
Kitap sorarsan da
Biyoloji- Biyotik
Fizik- 345 güzeldi kimyada da palme çözdüm ama daha iyi kitap bulabilirsin bence ondan eklemek istemedim.
Başlangıçta işlemlerle çok boğulmak istemiyorum dersen bence biyolojiden başla.Daha sonrasında fizik ve en son kimya çalışırdım ben sen yerinde olsam.

Geri
Yukarı