TYT fende 10 net nasıl yapılır?

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum. Aynı zamanda konu özetli kitap almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ozaman konu seçip çalışmaktan başka çareniz yok.
işte hangi konuları seçeyim diye kararsızım sayısalcıyım bu arada hedefim tyt fenden en az 10 net yapmak youtubedan izledim ama herkes ayrı bir konu diyor. doğru düzgün anlatan yok ki. böyle geçmiş yıllarda ösym sorularını analiz eden.
işte hangi konuları seçeyim diye kararsızım sayısalcıyım bu arada hedefim tyt fenden en az 10 net yapmak youtubedan izledim ama herkes ayrı bir konu diyor. doğru düzgün anlatan yok ki. böyle geçmiş yıllarda ösym sorularını analiz eden.
mesela şimdi yazdım tyt fen 10 net yapmak. fi koç çıktı

Son düzenleme:
İşte hangi konuları seçeyim diye kararsızım sayısalcıyım bu arada hedefim TYT fenden en az 10 net yapmak YouTube'dan izledim ama herkes ayrı bir konu diyor. Doğru düzgün anlatan yok ki. Böyle geçmiş yıllarda ÖSYM sorularını analiz eden.

Mesela şimdi yazdım TYT fen 10 net yapmak. Fi koç çıktı.

Hocam internetten hangi konunun üniversitede sınavında en çok çıktığını gösteren site vardı oradan en çok çıkan konulardan seçip çalışmaya başlayabilirsiniz.

@YKS öğrencisi Evet dediğiniz konulardan soru geliyor. Kuvvet ve harekette özellikle hız ve sürat kavramlarının farkını; yer değiştirmenin ve alınan toplam yolun ne anlama geldiğini bilmelisiniz.

Isı ve sıcaklık konusu aslında uzun bir konu ama TYT için öyle çok işlem sorularını çözmekle uğraşmayın fakat formüllerin falan mantığını iyi anlamak önemli. Sorularda yardımcı oluyor, uzun bir konu aslında ama dediğim gibi artık sayısal sorular pek gelmediği için hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Optik konusu için aynı şeyi söyleyemeyebilirim. Yetişmeyebilir bence.

TYT Kimya müfredatı kısa ve daha basit aslında. Kimya dersine biraz daha odaklanırsanız iyi netler gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı