TYT için matematik hariç neye ağırlık verilmeli?

flupesx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 3 hafta önce TYT'ye başladım. Paragraf netlerim iyi, bilgisayar programcılıgı istiyorum 2 yıllık. Hiç matematik çözmicem 0 temelim var çünkü. Hangi derslere ağırlık vermeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. 05'liyim OBP 75.

Türk Dili ve Edebiyatına da önem vermelisin. Fizik,kimya, biyoloji de iyi puan veriyor.

TYT temel yeterlilik testi anlamına gelen bir sınavdır. Türkçe kısmında 30 adet okuduğunu anlama paragraf sorusu içerir, geri kalan 10 tanesi bilgi sorudur. Sosyal kısmında da yarı yarıya bilgi ve okuduğunu anlamadır. Matematik kısmında 10-12 adet soruyu okuduğunu anlarsan yapabilirsin. Fizik-kimya-biyoloji için bilgi gerekli.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, 3 hafta önce TYT'ye başladım. Paragraf netlerim iyi, bilgisayar programcılıgı istiyorum 2 yıllık. Hiç matematik çözmicem 0 temelim var çünkü. Hangi derslere ağırlık vermeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. 05'liyim OBP 75.
Edebiyat ve sosyalden yüksek net yapman gerek ek olarak fen derslerinin sözel konularını çalışırsın

Yeni konular

Geri
Yukarı