TYT matematik netleri artırmak

Merhaba. Şu sıralar kafam çok karıştı TYT'ye aktif matematik ile başladım fakat konu anlatımı çok sıkıcı olduğundan mert hocanın soru bankası+ konu anlatımı kitabını aldım mert hocanın güzel anlatmasına rağmen soru çözümünü anlatan bir hanımefendi berbat şekilde anlatıyor bildiğimi bile unutuyorum sanırım görselli sorularda kafam allak bullak olduğundan anlayamıyorum daha önceden aldığım matematiğin ilacına başladım şu an çok memnunum hoca mükemmel anlatıyor ve yapabiliyorum soruları. Bu yaza kadar matematik netlerimi günde 3,4 saatlik bir çalışma ile ne kadar artırabilirim 25 net hedef koydum nasıl bir sistem oturtmalıyım? Şu an doğru mu ilerliyorum? Aranızda bu yollardan geçen yardımcı olabilirse çok müteşekkir olurum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Hocam ben şöyle söyleyim sana; Her zaman hangi hocadan izlersen izle soruyu değil, konuyu anlamaya odaklan. Bence youtubedeki videolar zaman kaybından ibaret çünkü orada çözülen sorular ile senin çözeceğin kitaplardaki sorular bambaşka olacak. Benim tavsiyem çözeceğin konuyu googleden araştır önce yazılı ve varsa resimli-çizili konu anlatımları bul. Sonra aç chat gpt yi adım adım sor anlamadığın yerleri ondan öğren bana bu şekil daha çok yararı oldu umarım senin içinde iyi olur. Bu arada problem soruları için "Hiç problem değil" adlı bir kitap var mutlaka almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı